Hitler utolsó titkárnője volt: Traudl Junge 22 évesen került a diktátor mellé, és haláláig csodálta
Életének meghatározó fordulata volt, amikor megismerte Hitlert.
Összesen 128 találat.
Életének meghatározó fordulata volt, amikor megismerte Hitlert.
A bangladesi Daulatdiában az örömlányok átlagéletkora 14 év. A legtöbbjüket családjuk vagy férjük adta el szexmunkásnak, és aki egyszer ide került, az általában sosem szabadul a bordélyból.
Ilse Kochot az egyik legkegyetlenebb náci parancsnokként tartják számon. Élvezte, hogy kínozhatta a rabokat.
Ezek az elszánt, inspiráló magyar nők a többi hölgynek is utat nyitottak a tanulás és a karrier terén. Igazi úttörők voltak.
Pilisy Róza szegény lányból lett Pest leghíresebb, legműveltebb kurtizánja. Nemcsak az ország urai, de a külföldi előkelőségek is a lábai előtt hevertek.
Három olyan afrikai nő megrázó történetét mutatjuk be, akik gyerekként kényszerültek férjhez menni.
A náci felügyelőnő, Irma Grese a legkegyetlenebb módszerekkel kínozta a táborban lakó nőket, és a legszebbeket küldte először gázkamrába.
Ha a dani törzsben egy asszony elveszíti egy szerettét, a törzsi hiedelem szerint úgy kell gyászolnia, hogy levágják az egyik ujját.
Több száz ghánai nő él száműzetésben azért, mert boszorkánynak kiáltották őket. A táborokban szörnyű körülmények várják őket, de ha életben akarnak maradni, nincs más lehetőségük.
Devadasinak lenni régen még megtiszteltetést jelentett, ma már megalázást és kiszolgáltatottságot. A fiatal lányokat Isten nevében kényszerítik prostitúcióra India egyes részein.
Kenya egyes részein úgy vélik, a kitaszított, szerencsétlenséget hozó özvegyasszonyokat csak szexszel tudják megtisztítani démonjaiktól.
Sztálin őszintén szerette az asszonyt, mégis elhanyagolta. Úgy fogalmazott, hogy Katóval együtt minden mások iránt táplált emberi érzelme meghalt.
Mauritániában szégyen soványnak lenni, ezért kegyetlen, veszélyes módszerekkel hizlalják a lányokat, hogy elérjék a kívánt súlyt.
A bántalmazott nők egy csoportja alapította meg a különleges falut, mely azóta egyre csak gyarapodik, és egyre nagyobb figyelmet kap.
Maria Mandl az elsők között volt, akik 1938-ban önként jelentkeztek a náci koncentrációs táborokba felügyelőnek.
Az etiópiai törzs férfi tagjai rituális szertartásokon korbácsolják meg a nőket, akik szerelmük és szeretetük jelét fejezik ki a fájdalmak tűrésével és a hegekkel.
Ahol mindennapos, társadalmilag szinte elfogadott jelenség a szexuális erőszak, a bántalmazás: az Észak-Koreában élő nők helyzete megdöbbentő és elkeserítő egyben.
A szíriai asszonyok egy kis csoportja igen különleges falut hozott létre. Jinwar nemcsak menedéket nyújt a nőknek, de az elnyomás és az erőszak elleni harcban is szerepet játszik.
Múlt hét szerdán írtunk Szilviáról, aki négy gyermekével együtt egy áram nélküli, aprócska szobában kénytelen élni. Meglett a cél, vittük a hírt.
Indiában a hagyomány szerint gyakran a feleségeket hibáztatják férjük haláláért. Az özvegyekre korábban halál, most kegyetlen sors vár: száműzik őket otthonukból.
Hat napja adtunk hírt egy igazán erős asszonyról, Szilviáról, aki mindent megpróbált, hogy családjával, azaz négy kiskorú gyermekével együtt maradhasson.
Megerőszakolták a fiatal fotóst, a traumát pedig sokáig képtelen volt feldolgozni. Képeivel igyekezett segíteni önmagán.
A hegtetoválás hagyománya a mai napig él néhány afrikai törzsben. A folyamat nemcsak hihetetlenül fájdalmas, de igen veszélyes is.
Hol tart, hogy van most Szily Nóra? Egészen a mélyére ástunk, igazán intim és egyben tanító, inspiráló egy órát tölthettünk együtt.
Az édesanya teljesen magára maradt gyermekeivel. Hiába erős és elszánt, van, ami az ő erejét is meghaladja.
Hatalmas kínokat élnek át a nők azért, hogy kövessék a hagyományt, és vonzóak legyenek a férfiak szemében. Az ajaktányér az egész életüket megnehezíti.
A kínai lábelkötés a kifinomultságot, érzékiséget, gazdagságot szimbolizálta. Nélküle egy nőnek nem sok esélye nyílt arra, hogy jómódú férfival kössön házasságot.
Kim Dzsongun felesége számos alkalommal megjelent már a nyilvánosság előtt, mégis igen keveset tudni róla.
Teréz anya sorsa egyszerű emberekéhez hasonlóan indult, de jósága messzire vezette útján.
A halált is kockáztatta Haya hercegnő, hogy megvédje a gyermekeit.