8 órát alszol, és nem ébredsz fel éjjel, ha megtanulod ezt a légzéssort
Tudatosítsd, és használd ki a légzés erejét!
A légzés teljesen tudattalanul működik a szervezetben, célja csupán elégséges oxigénhez juttatni a sejteket, a helyes technika megtanulása mégis az egész idegrendszerre pozitívan hat.
Azt már megfigyelhetted, hogy a különböző fizikai és érzelmi állapotokban másként vesz az ember levegőt: aki például fázik, sokkal gyorsabban kezd lélegezni, de az idegesség is gyorsítja a ritmust. Természetesen ez fordítva is igaz: a mély, lassú lélegzetek nyugtató hatással vannak a testre.
Tudatosítsd a légzést
A légzőgyakorlatok az alvászavarral küzdőknek hatékony segítséget nyújthat esténként. A sikerekhez először meg kell ismerned a testedet, és tudatosítanod kell a légzéseket. Helytelen légzési szokások mellett – amit például a rossz testtartás okoz - ugyanis egy légzéssor eleinte enyhe szédüléssel, rossz érzésekkel társulhat.
A méreganyagok 70%-a a testből a kilégzéssel távozik, ezért különösen fontos, hogy barátkozz meg a légzéseddel. A specialisták három részt különböztetnek meg a folyamatban: a mellkasi, a bordaközi és a hasi légzést.
Hanyatt fekve, a kezeidet a hasadra és a mellkasodra téve adj magadnak időt a három típus megismerésére. Fontos, hogy orron át vegyél levegőt, mert a szájon át vett levegőt a test idegességgel, meneküléssel társítja.
Háromterületes légzés
Először csak a hasadba irányítsd a lélegzetedet, majd fújd ki. Ezt követően csak a mellkasba próbáld szívni a levegőt, aminek ekkor felfelé kell mozdulnia. Kifújás után ismét a mellkasodba irányítsd a légzést, de koncentrálj arra, hogy a bordák jobbra és balra kitáguljanak. Ezt követően fújd ki a levegőt.
A 10 legjobb altató, nyugtató hatású tea: először ezt próbáld gyógyszerek helyett
Nézegess képeket!
ElolvasomKövetkező lépés, hogy kösd össze őket egyetlen hosszú lélegzetvételben. Először a hasad, aztán a tüdőd, végül a bordaközi terület nyíljon meg. A levegőt engedd ki fordított sorrendben, először a bordák közül, legvégül pedig a hasból. Ha kifújtad, várj pár másodpercet. Ha nehezedre esik, vagy szédülsz, állj meg, és vegyél irányítás nélkül néhány nyugodt lélegzetet. Ismételd meg néhányszor, hamar megnyugszol tőle.
Még két bevált módszer
Ha már tudatosítottad a légzésedet, a szakaszos légzéssel is megpróbálkozhatsz, ami lelassítja a pulzust, és segít nyugalmi állapotba kerülni. Ennek lényege, hogy először veszel egy nagy levegőt, majd ütemesen, 8-10 pici kifújással üríted ki a tüdődet, és újra egyszerre engeded teli. Ha a levegővétel is szakaszos, energiával leszel teli, így viszont ellazulsz.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Sokan elismeréssel beszélnek a 4-7-8-as módszerről is. A gyakorlat pofonegyszerű, de ugyancsak hatékonyan lassítja a szívverést, nyugtatja a szervezetet.
1. Miközben fekszel, szívd be orron keresztül a levegőt, közben magadban számolj el 4 másodpercig.
2. Tartsd benn a levegőt további 7 másodpercig.
3. Fújd ki lassan, 8 másodperc alatt.
Ezt a sorozatot ismételd meg néhányszor, amíg jólesik. Figyelj arra, hogy a légzőgyakorlat közben legyen csend, a zavaró tényezőket csökkentsd a minimálisra: kapcsold le a tévét, és az erős fények helyett is részesítsd előnyben a hangulatvilágítást.
OLVASD EL EZT IS!
- masszázs
- alvászavar