2 mozgásforma, ami különösen jót tesz kettes típusú cukorbetegség esetén - Stabilizálják a vércukorszintet, és könnyűek
Nem mindegy, mit és melyik napszakban edzel cukorbetegként.
Kettes típusú cukorbetegség esetén szinte minden típusú testmozgás jót tesz, azonban egy friss elemzés szerint bizonyos tevékenységek az átlagnál is hasznosabbak a diabéteszben szenvedőknél.
A The American Journal of Medicine című orvosi folyóiratban megjelent tanulmány egy átfogó, de egyszerű képet ad a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők vércukorszintjének szabályozásáról és a testmozgás kapcsolatáról.
Ilyenkor a legjobb edzeni
Steven Malin, a Rutgers Egyetem kineziológiai és egészségügyi tanszékének docense szerint, bár az emberek nagy része tudja, hogy a testmozgás jót tesz az egészségnek, a legtöbben mégsem veszik a fáradságot, hogy beépítsék a mindennapjaikba.
Az elemzés során a kutatók több tucat tanulmányt vetettek össze, majd vonták le a következtetéseket. A kutatás során összehasonlították, mit és mikor érdemes mozogni. Párba állították a súlyemelést az aerob mozgásformákkal, illetve azt is figyelték, hogy melyik napszakban a legsikeresebb az edzés. Az aerob mozgások közé tartozik a kerékpározás, az úszás és a gyaloglás is. Növelik a pulzusszámot és a szervezet oxigénfelhasználását, illetve segítenek a vércukorszint szabályozásában.
A súlyzós, szalagos vagy saját testsúlyos edzés kedvezően hat az inzulinérzékenységre a 2-es típusú cukorbetegeknél. Aki cukorbetegként napközben mozog, tehát gyakrabban szakítja meg az ülőidőt, az jótékonyan hat a vércukor- és az inzulinszinted szabályozására. Ha pedig valaki a nap vége felé szakít időt a testmozgásra, az a vércukorszint jobb szabályozását, valamint az inzulinérzékenység javulását eredményezheti.
Cukorbetegként mindkét mozgásformával jót teszel majd, de a legjobb a kettő kombinációja. A délutáni mozgás jobban segít a glükózszabályozásban, mint a reggeli, és az étkezés utáni testmozgás peidg valamivel többet segíthet, mint az étkezés előtti.
Még több hasznos mozgásformáért kattints tovább!
A Journal of Cardiovascular Risk szaklapban megjelent tanulmány szerint rendkívül hatásos segítség az inzulinérzékenység növelésében a testmozgás, mely az edzés után fejti ki hatását.
Jó hatással vannak a vércukorszintre: 10 mozgásforma, ami cukorbetegséggel és inzulinrezisztenciával is ajánlott
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)