2 mozgásforma, ami különösen jót tesz kettes típusú cukorbetegség esetén - Stabilizálják a vércukorszintet, és könnyűek

Nem mindegy, mit és melyik napszakban edzel cukorbetegként.

Mozgásforma cukorbetegség
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Kettes típusú cukorbetegség esetén szinte minden típusú testmozgás jót tesz, azonban egy friss elemzés szerint bizonyos tevékenységek az átlagnál is hasznosabbak a diabéteszben szenvedőknél.

A The American Journal of Medicine című orvosi folyóiratban megjelent tanulmány egy átfogó, de egyszerű képet ad a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők vércukorszintjének szabályozásáról és a testmozgás kapcsolatáról.

Ilyenkor a legjobb edzeni

Steven Malin, a Rutgers Egyetem kineziológiai és egészségügyi tanszékének docense szerint, bár az emberek nagy része tudja, hogy a testmozgás jót tesz az egészségnek, a legtöbben mégsem veszik a fáradságot, hogy beépítsék a mindennapjaikba.

GettyImages-626387780
Fotó: vgajic / Getty Images Hungary

Az elemzés során a kutatók több tucat tanulmányt vetettek össze, majd vonták le a következtetéseket. A kutatás során összehasonlították, mit és mikor érdemes mozogni. Párba állították a súlyemelést az aerob mozgásformákkal, illetve azt is figyelték, hogy melyik napszakban a legsikeresebb az edzés. Az aerob mozgások közé tartozik a kerékpározás, az úszás és a gyaloglás is. Növelik a pulzusszámot és a szervezet oxigénfelhasználását, illetve segítenek a vércukorszint szabályozásában.

A súlyzós, szalagos vagy saját testsúlyos edzés kedvezően hat az inzulinérzékenységre a 2-es típusú cukorbetegeknél. Aki cukorbetegként napközben mozog, tehát gyakrabban szakítja meg az ülőidőt, az jótékonyan hat a vércukor- és az inzulinszinted szabályozására. Ha pedig valaki a nap vége felé szakít időt a testmozgásra, az a vércukorszint jobb szabályozását, valamint az inzulinérzékenység javulását eredményezheti.

GettyImages-593086507
Fotó: Betsie Van der Meer / Getty Images Hungary

Cukorbetegként mindkét mozgásformával jót teszel majd, de a legjobb a kettő kombinációja. A délutáni mozgás jobban segít a glükózszabályozásban, mint a reggeli, és az étkezés utáni testmozgás peidg valamivel többet segíthet, mint az étkezés előtti.

Még több hasznos mozgásformáért kattints tovább!

A Journal of Cardiovascular Risk szaklapban megjelent tanulmány szerint rendkívül hatásos segítség az inzulinérzékenység növelésében a testmozgás, mely az edzés után fejti ki hatását. 

Jó hatással vannak a vércukorszintre: 10 mozgásforma, ami cukorbetegséggel és inzulinrezisztenciával is ajánlott

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük