A rák, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát is csökkentik: 5 mozgásforma, ami nagyon jót tesz a testtel
Ezek a mozgásformák nagyon egészségesek, számos krónikus betegség kockázatát csökkentik.
Az olyan krónikus betegségek, mint a szív- és érrendszeri betegségek, a rák és a cukorbetegség világszerte a leggyakoribb egészségügyi problémák közé tartoznak. A mozgásszegény életmód ezeknek mind-mind a kiváltó oka lehet, így erősen ajánlott legalább heti 150–300 perc mérsékelt testmozgást beiktatni.
Legegészségesebb mozgások
Diagnosztizált betegség esetén érdemes a kezelőorvos véleményét kikérni, hogy az alább felsorolt mozgásformák biztonsággal végezhetők-e. Aki pedig egészséges, és szeretne sokáig az is maradni, az bátran csemegézzen közülük!
Úszás
Az úszás aerob mozgás, amely leveszi a csontrendszerre nehezedő terhelést, így minden korosztály számára alkalmas edzés. Próbálj ki különféle úszásfajtákat, mint a mellúszás, a hátúszás és a pillangóúszás, mivel ezek különböző izomcsoportokat dolgoznak meg, így biztosíthatod a teljes test átmozgatását. Támogatja a szív-érrendszer és a tüdő egészségét, fejleszti az állóképességet és az izomerőt, segít fenntartani az egészséges testsúlyt, jót tesz a szívnek és tüdőnek is.
Biciklizés
A kerékpározás is nagyon hatékony testmozgás nemcsak a zsírégetés, hanem az egészségmegőrzés szempontjából is. Támogatja a szív- és érrendszer működését, csökkenti a stresszt és a testzsírszintet. Olyan súlyos betegségek kockázatát csökkenti, mint a stroke, a szívroham, bizonyos rákos megbetegedések, depresszió, cukorbetegség, elhízás és ízületi gyulladás.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Erősítő edzés
Az egészséges csontozat és izomzat érdekében ajánlott legalább heti 2-3 napon izomerősítő gyakorlatokat végezni akár otthon, akár edzőteremben. Minél összetettebb gyakorlatokat iktatsz be, annál több izomcsoportot dolgoztatsz meg. Saját testsúlyos gyakorlatokat is lehet végezni, például plankot, kitörést, felülést. Számos jótékony hatása ismert, támogatja a szív egészségét, javítja a hangulatot, stabilizálja a vércukorszintet, erősíti a csontokat és az izomzatot, javítja a testtartást, az egyensúlyérzéket és az alvás minőségét, fokozza az anyagcserét, csökkenti a stresszt és a rák kockázatát.
Jóga
A jóga amellett, hogy meditatív edzésfajta, hatékonyan erősít és ruganyosabbá tesz. A kezdőknek érdemes egy Hatha jógával kezdeni, hogy begyakorolják az alapvető pózokat, mielőtt kipróbálnák az intenzívebb és gyorsabb jógastílusokat. A jógagyakorlatok rendszeres végzése csökkentheti a stresszt, a szervezetben lévő gyulladásokat, támogatva ezzel a szív egészségét.
Futás
A futás egy teljes testet átmozgató sport, melynek hatékonyságát egy egyszerű trükkel könnyen növelheted. Végezd úgy, mint egy intervallumedzést, tehát váltakozva fuss, gyors majd lassú tempóban. Ehhez érdemes beszerezni egy jó futócipőt, amely mind a lábformához, mind a futási szokásokhoz illeszkedik, és ne felejts el nyújtani minden futás előtt és után, hogy megelőzd a sérüléseket. Ez a mozgás segít az erős csontozat kialakításában, erősíti az izmokat, javítja a szív- és érrendszeri működését.
Ez is érdekes: tényleg megfiatalíthat 40 felett a sport
A sportolásnak lényegében nincs életkori határa, bárki bármikor elkezdheti a mozgást akkor is, ha korábban nem volt az életének a része.
Megfiatalíthat 40 felett a sport - Így lehet kiválasztani a megfelelő mozgást
A sportolásnak lényegében nincs életkori határa, bárki bármikor elkezdheti a mozgást akkor is, ha korábban nem volt az életének a része.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)