Mennyi időt kell télen a szabadban töltened?
Nem szerencsés téli álmot aludnod a hidegebb hónapokban. Erősítsd az immunrendszerered!
A tavasztól őszig tartó időszakban legtöbben szívesen töltik szabadidejüket odakint, míg a téli hónapokban közülük sokan inkább a házimozira és a kanapé ölelésére szavaznak.
Pedig a hideg évszakban is érdemes szabadtéri programokat szervezni, és még a náthától sem kell tartanod - derül ki a Harvard Health Publication egy korábbi hírleveléből.
Mennyi időt töltesz a szabadban télen?
Erősítsd az immunrendszered!
A szabad levegőn történő mozgás hatására fokozódik a tüdőd légcseréje, a vérkeringésed felgyorsul. Mindennek köszönhetően pedig erősödik az immunrendszered.
Ehhez azonban nem elegendő az a tíz perc, amíg elsétálsz a buszmegállóba. Legalább napi fél órát érdemes télen a szabadban töltened, a hétvégéken pedig tégy nagyobb sétákat közeli parkokban, erdőben.
Szezonális depresszió és D-vitamin-hiány ellen!
A rövid nappalok rossz hatással lehetnek a közérzetedre is, akár szezonális depresszió is kialakulhat ilyenkor.
A téli depresszió jelentkezése kéz a kézben jár a szervezet ilyenkor alacsonyabb D-vitamin-szintjével. Szakértők szerint a D-vitamin-hiány rengeteg embert érinthet, és kialakulásának legfőbb oka, hogy a bőr nem jut hozzá a szükséges mennyiségű napfényhez. Ennek következtében növekszik a csonttörés kockázata, valamint csökken a szervezet védekezőképessége. Érdemes tehát napközben is minél több időt töltened a szabadban - ezt azonban leginkább a hétvégén teheted meg.
A végtagok kihűlésének oka, hogy hidegben a bőr összehúzódik, és a véráramlás a felszínen kevésbé, inkább a belső szervek körül válik élénkké. Ezzel a mechanizmussal a szervezet a létfontosságú szerveket védi a kihűléstől.
Félsz, hogy náthás leszel?
Sokan azért választják a kinti hideg helyett az otthon melegét, mert tartanak a légúti betegségektől. A téli hónapokban valóban gyakoribbak a megfázásos megbetegedések, ám azt fontos tudnod, hogy a náthát vírusok okozzák, nem pedig a hideg idő.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A kinti alacsony hőmérséklet pusztán azzal hajtja a kórokozók malmára a vizet, hogy a hidegben - valamint a fűtésszezonnak köszönhetően - a nyálkahártyák kiszáradnak, ezáltal nehezebben állnak ellent a kórokozóknak. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz a náthával kapcsolatos tévhitekről.
OLVASD EL EZT IS!
- tél
- alvászavar
Február a rossz alvás hónapja: ezért forgolódsz éjszaka
- vírus
- tudomány