Rákellenes, emésztésserkentő, agypörgető
Fogyassz minél többet az aranysárga nyári csemegéből. Több pozitív hatása van, mint gondolnád!
Talán nincs is ínycsiklandóbb csemege a strandolók számára a főtt kukoricánál. Az újvilágból származó finomságot állítólag a bennszülött indiánok még zöldcitrommal főzték. Te is kipróbálhatod ezt a verziót, de maradhatsz a hagyományos főtt kukoricánál is. Lényeg, hogy fogyassz minél többet belőle a nyári szezonban, hiszen nemcsak finom, de egészséges is!
Rákmegelőző kukoricaszemek
A kukoricában található folsav nem csupán a velőcső-záródási rendellenességeket előzi meg magzati korban. Az újabb kutatások szerint a csodálatos hatású vegyület segít csökkenteni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását, de a daganatos betegségek megelőzésében is segít. A kukorica gazdag továbbá úgynevezett proteázenzim-gátlókban is. Ezek a vegyületek gátolják azoknak a fehérjéknek a működését, melyek a sejtek rendellenes burjánzását indítják el.
Mit tartalmaz a növény?
- Vas.
- Foszfor.
- C-vitamin.
- B3-vitamin.
- B1-vitamin.
- B5-vitamin.
- B9-vitamin.
- Magnézium.
Emésztésserkentő csemege
Talán még sosem gondoltál úgy a kukoricára, mint fogyókúrás csodaszerre, pedig fogyasztása a diétában is segít. Bár cukortartalma nem éppen elenyésző, viszont magas rosttartalmának köszönhetően emésztésserkentő hatású. Emellett vízhajtó tulajdonsággal is rendelkezik, így a szervezetben felgyülemlett vizet segít eltávolítani.
Agypörgető finomság
A kukorica tiaminban is igen gazdag. A más néven B1-vitaminnak hívott vegyület ahhoz szükséges, hogy a szervezet a táplálékot energiává alakítsa. Hiányában fáradtság, hosszabb távon az idegrendszer zavara alakul ki. A kukoricafogyasztás tehát segít leküzdeni a fáradságot, agypörgető hatással bír.
A hibátlan látásért
Amennyiben az eddig felsorolt pozitív tulajdonságok még nem voltak elég meggyőzőek, íme, a kukorica egy újabb előnye! A benne lévő luteinnek és zeaxantinnak köszönhetően látásodat is megóvja. Ezek a karotinoidok segítenek megelőzni a sárgafolt-elfajulást és a szürkehályog kialakulását.
Óvd a szemed!
Mit tehetsz még látásod épségéért? Hallgasd meg a szemorvossal készült interjúnkat!
Így fogyaszd!
A növény legelterjedtebb felhasználási formája kétségkívül a főtt kukorica. Ha azonban szeretnéd megőrizni a benne található vízoldékony B-vitaminokat, érdemes kipróbálnod, hogy milyen gőz fölött párolva.
Ha mégis főtten fogyasztod, ajánlott a leveleket is megfőznöd. Szabadítsd meg a növényt a leveleitől, majd helyezd őket a fazék aljára. Erre tedd a kukoricákat, majd a növény fölé még egy réteg levelet. Nem csupán finomabb lesz az így főtt kukorica, de sok hasznos vitamin és ásványi anyag is kioldódik a levelekből.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Erre figyelj a vásárláskor!
Alapvetően kétféle kukorica létezik: takarmány és csemege. Előbbi nem különösebben édes, kemény szemű, emberi fogyasztásra dara vagy liszt formájában alkalmas. A csemegekukoricát ezzel szemben direkt a szemek éretlen formában való fogyasztására nemesítették.
Vásárláskor mindenképpen érdemes olyan kukoricára vadászni, melyen rajta vannak még a levelek. Ezek egyrészt lassítják a kukoricaszemek érését, másrészt, ha látod, hogy élénkzöldek, tudhatod, hogy friss áruval van dolgod.
OLVASD EL EZT IS!
- kukorica
- méregtelenítés
A leghatékonyabb természetes vízhajtók
- agy
- kisgyerek
10 nyári finomság, ami serkenti az agyműködést
- hagyma
- antibakteriális