Mire figyeljenek a koronavírus-járvány alatt az allergiások? Szakorvos beszélt a teendőkről
A koronavírus bizonyos esetekben súlyosabb lefolyású lehet. Allergológus osztotta meg tanácsait a teendőkről fertőzés esetén.
A koronavírus súlyosabb lefolyású lehet az idősek, az elhízottak, a dohányosok és a krónikus betegségben szenvedők körében, így a járványhelyzet alatt bizonyos életmódbeli változtatásokat nem árt eszközölni.
Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológust, a Budai Allergiaközpont főorvosa azokról a teendőkről beszélt, amiket allergiásként javasolt véghez vinni COVID-fertőzés után.
COVID és krónikus betegségek
A koronavírus szempontjából az életkor, a dohányzás és a túlsúly mellett bizonyos krónikus betegségek megléte is fokozott rizikót jelent.
A fertőzés súlyosabb lefolyású lehet, ha például a beteg szív- és érrendszeri, magasvérnyomás- vagy cukorbetegségben szenved. Bizonyos légúti betegségek megléte is növelheti a rizikót, ide tartozik például az asztma vagy a COPD.
Koronavírus és allergia
Az allergia megléte önmagában nem fokozza a rizikóját annak, hogy COVID-fertőzés esetén a betegség súlyosabb lefolyású lehet. Allergia esetében gondot az jelenthet, ha a betegségünk nem megfelelően kezelt - figyelmeztet dr. Moric Krisztina.
A légúti allergia szénanáthás tüneteket okoz, ami szem- és orrviszketéssel, tüsszögéssel, orrfolyással jár, az arc gyakori megérintését pedig most, a koronavírus-járvány idején különösen el kell kerülnünk. Ez nemcsak a megfertőződés szempontjából jelent rizikót, de a fertőzést is könnyebben továbbadhatjuk így.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az otthon lábadozó beteg minden tüsszögéssel és a tárgyak megérintésével átadhatja a fertőzést a többi családtagnak. Ezért ebben az időszakban még fontosabb, hogy az allergia megfelelően legyen kezelve.
A fertőzés kockázatát is növeli
Ősztől tavaszig a lakáson belüli allergének okoznak tüneteket. Penészgomba, poratka és a háziállatok által okozott allergia miatt jelentkezhetnek a tünetek. A nem megfelelően kezelt légúti allergia tartós gyulladást okoz az orrnyálkahártyán, ez pedig a légúti betegségekre is fogékonyabbá teheti a beteget. Ezáltal ugyanis csökken a nyálkahártya védekezőképessége, a kórokozók könnyebben a szervezetbe jutnak.
Ezen a télen még inkább vigyázni kell az egészségünkre, törekedni nemcsak a koronavírus, hanem az influenza és az ilyenkor szokásos, egyéb légúti fertőzések elkerülésére is. Ezért is fontos az allergia megfelelő kezelése.
A 3 legfontosabb kérdés az allergiáról, és a válaszok: miért nem hat az antihisztamin?
Sok kérdés felmerül az allergiás betegekben pollenszezon alatt, és nem mindig a legjobb, hogyha az interneten különböző, nem megbízható forrásokból tájékozódnak.
A 3 legfontosabb kérdés az allergiáról, és a válaszok: miért nem hat az antihisztamin?
Fontos kérdések merülhetnek fel az allergiás betegekben, amikre most allergológus szakorvos válaszol.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- egészség
- táplálkozás