7 egészségesnek mondott étel, ami egyáltalán nem az - A dietetikus szerint jobb elhagyni

Valamiért az terjedt el róluk, hogy táplálóak, pedig nem.

Tévesen egészségesnek mondott ételek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A közösségi oldalakon a trendek jönnek és mennek, így van ez az étkezési szokásokkal is. Ha a vajat margarinra váltod, vagy ha sonka helyett tofut eszel, könnyen azt hiheted, hogy egészséges döntéseket hozol - pedig a valóság ennél sokkal bonyolultabb.

A dietetikusok szerint az egészségesnek hitt élelmiszerek közül néhány egyáltalán nem jobb választás. Most összegyűjtöttük, melyek azok.

Tévesen egészségesnek mondott ételek

A zsírszegény, a cukormentes és a vegán olyan hívószavak lehetnek, amiknek hallatán igazi életmódgurunak érezzük magunkat. A szomorú igazság azonban az, hogy az egészségesnek mondott termékek némelyike feldolgozottabb, és több adalékanyagot tartalmaz, mint egészségtelen társaik. Ha nem csak a fogyás a célod, hanem valóban tápláló ételeket vinnél be a szervezetedbe, akkor ezeket hanyagold!

A fogyókúrázó sajtimádók gyakran a zsírszegény termékekhez nyúlnak a boltban, mondván, azok sokkal alakbarátabbak. Valójában a zsír - ha mértékkel fogyasztják - nem ördögtől való, hiszen a tejtermékekben lévő zsírok segítik az A- és D-vitamin felszívódását és a vércukorszint stabilitását.
A közhiedelemmel ellentétben a margarin nem mindig jobb, mint a vaj. Előbbi evőkanalanként 11 gramm zsírt tartalmaz, míg az utóbbi 12 grammot, ami a teljes étrend szempontjából nem jelentős különbség, ha mértékkel fogyasztjuk. A vajnak a margarinnal ellentétben rövidebb az összetevőlistája, így ha kevésbé feldolgozott étrendet szeretnél fogyasztani, a vaj jobb választás lehet.
Fotó: gemredding / Getty Images Hungary
Attól, hogy valami növényi alapú, nem feltétlen lesz egészséges. A különböző vegán energiaitalok ugyanúgy feldolgozottak, és sok hozzáadott cukrot tartalmaznak, a koffeinről nem is beszélve. Ha mindenképp felpörgetnéd magad, akkor maradj a kávénál vagy a matchánál.
A boltokban egyre több vegán húspótló terméket lehet kapni. Ezeknek magas a nátriumtartalma, és mivel sok termék szójafehérje- vagy borsófehérje-izolátumot használ, néhány tápanyag hiányzik ezekből az élelmiszerekből. A húst utánzó termékek erősen feldolgozott élelmiszerek, vegánként a legjobb alternatíva, ha otthon készítesz magadnak növényi alapú hamburgert zöldségből, hüvelyesekből.
Fotó: MTStock Studio / Getty Images Hungary
A cukormentes nasik csábítóak lehetnek az édesszájú diétázók számára. Sajnos azonban sok esetben az alacsony cukortartalmú termékekhez zsírt adnak, ami magasabb kalóriatartalmú terméket eredményez, mint az "eredeti". Ráadásul a cukrot olykor alacsonyabb kalóriatartalmú cukoralkoholokkal helyettesítik, amelyek emésztési zavarokat okozhatnak. Ezek helyett próbálj meg édes gyümölcsökből nasit csinálni.
Fotó: Juanmonino / Getty Images Hungary
A zsírszegény salátaöntetben nagyjából semmi tápláló nincs, és még a kalóriatartalma sem sokkal kevesebb, mint a simának. A legegészségesebb, ha olívaolajat használsz a salátára, és megfűszerezed a zöldségeket.
Fotó: Justin Ong / Getty Images Hungary
A boltban kapható müzliszeletekben rengeteg hozzáadott cukor van, gyakorlatilag nem sokkal jobbak, mint a sima csokik. Ha mégis ezt vinnél magaddal egy kirándulásra, próbálj olyat választani, ami teljes értékű élelmiszer-összetevőket és kevés hozzáadott cukrot tartalmaz. Az is jó ötlet, ha magadnak készíted el.

Korábban halhat meg az, aki ilyen ételeket eszik: elképesztően rosszat tesznek a szervezettel

Bizonyos ételek fogyasztása komoly egészségügyi kockázatokkal járhat.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük