4 egyszerű, alig észrevehető szokás, ami igazán egészségessé tesz: az életet is hosszabbítják
Ezek az egyszerű, alig észrevehető szokások nemcsak egészségesebbé tesznek, hanem az élettartamot is meghosszabbíthatják.
Az egészséges életmód nem feltétlenül kíván radikális változásokat vagy bonyolult diétákat. Valójában néhány apró, de hatékony szokás beépítése a mindennapokba már jelentős hatást gyakorolhat az egészségre, segíthetnek elkerülni a krónikus betegségeket, javítják az életminőséget, és akár meg is hosszabbíthatják az életet.
Egészséges szokások
Több teljes értékű étel fogyasztása: az egészséges étrend egyik alapja a teljes értékű ételek, mint például a gyümölcsök, zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák, diófélék és hüvelyesek fogyasztása. Ezek az élelmiszerek olyan tápanyagokban, vitaminokban és rostokban bővelkednek, amelyek támogatják a szív egészségét, csökkentik a cukorbetegség, bizonyos rákos megbetegedések és a demencia kockázatát is. A mediterrán diéta és az Okinawai étrend kiemelten ajánlottak, hiszen mindkettő bizonyítottan hozzájárul a hosszabb élettartamhoz.
Ezek az étrendek nemcsak a fizikai egészséget védik, hanem segítenek megelőzni a korai halálozást is. Az étrend megváltoztatása nem feltétlenül jelent drámai átalakulást - elég, ha a napi étkezésekbe egyre több friss és feldolgozatlan ételt iktatsz be.
Kerüld a feldolgozott ételeket! A mai modern étrend egyik legnagyobb problémája az, hogy túlzott mértékben kerülnek feldolgozott élelmiszerek elfogyasztásra. Az olyan termékek, mint az üdítők, gyorsételek, édességek és más iparilag előállított élelmiszerek, rengeteg cukrot, sót és mesterséges adalékanyagot tartalmaznak, melyek hosszú távon károsíthatják az egészséget.
Egy kutatás kimutatta, hogy azok, akik gyakrabban fogyasztanak ultrafeldolgozott ételeket, 31%-kal nagyobb eséllyel halnak meg idő előtt. A megoldás egyszerű: minimalizáld ezen élelmiszerek fogyasztását, és helyettesítsd őket természetes, tápanyagokban gazdag alternatívákkal.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Légy rugalmas az étrendeddel! Nincs egyetlen mindenkinek megfelelő étrend. Ahhoz, hogy hosszú távon egészséges és boldog életet élhess, fontos megtalálni azokat az ételeket és szokásokat, amelyek számodra a legjobbak. Ez lehet a mediterrán étrend, de akár az Okinawai étrend elemeinek ötvözése is.
Az egészséges táplálkozás legfontosabb része, hogy élvezd azt, amit eszel, és találj egy fenntartható étrendet, amit hosszú távon is követni tudsz. Az ételekkel való rugalmasság lehetővé teszi, hogy élvezettel fogyaszd az egészséges fogásokat anélkül, hogy úgy éreznéd, lemondanál valamiről. Ha érdekel, hogy vágj bele az egészséges táplálkozásba, olvasd el korábbi cikkünket a témában!
Tedd az étkezést társasági élménnyé: az egészséges életmód nem csak az ételek minőségéről szól. Ugyanilyen fontos a társas kapcsolatok ápolása is, és az étkezések remek alkalmat nyújtanak a közösségi életre. A társas kapcsolatok erősítése segíthet a stressz csökkentésében, támogatja a mentális egészséget, és ezáltal hosszabb, boldogabb életet eredményezhet.
A közös étkezések alkalmával nemcsak a testünket tápláljuk egészséges ételekkel, hanem a lelkünket is feltöltjük, miközben erősítjük a kapcsolatainkat. Ezzel a szokással két fontos dolgot is egyesíthetünk: a fizikai és a szociális jóllétet.
Ebből is látszik, hogy a hosszú és egészséges élet nem feltétlenül igényel drasztikus változásokat. Az apró, de tudatos szokások, melyeket a Harvard Egyetem táplálkozási szakértője gyűjtött össze, mint a teljes értékű ételek előtérbe helyezése, a feldolgozott élelmiszerek kerülése, a flexibilis étrend követése, valamint a közös étkezések mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy jobb minőségű, hosszabb életet éljen valaki.
Ezt a 7 szokást követik a szuperegészséges emberek: szinte soha nem lesznek betegek
Ezeket a szokásokat követik azok az emberek, akik szinte soha nem lesznek betegek.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- rák
- egészséges életmód
6 egészséges szokás, ami 40%-kal csökkenti a rák kockázatát: friss kutatást közöltek
- test és lélek
- ártalomcsökkentés