Ettől hízol októberben! 2 savasító táplálék, amit ilyenkor fogyasztasz
A lekvár és a forralt bor vagy a rumos tea negatívan befolyásolják a sav-bázis egyensúlyt.
Az emberi szervezetben zajló kémiai folyamatok többek között az anyagcserét, a sejtek építési és lebontási műveleteit is befolyásolják. Ahhoz, hogy sejtszinten zökkenőmentesen mehessenek végbe, megfelelő sav-bázis egyensúlyra van szükség.
Amennyiben ez az érzékeny egyensúly felborul, elhízás alakulhat ki, illetve gyengülhet az immunrendszer.
Bizonyos ételek fogyasztása elősegíti, hogy sejtszinten túlsúlyba kerüljenek a savak, illetve elkezdjenek szaporodni a plusz kilók.
Savasító táplálékok
Hogy egy táplálék savasítja-e a szervezetet, az nem az ízétől függ, hanem a szervezetre gyakorolt hatásától. Jó példa erre a citrom, amely bár savanyú, kiváló bázisképző. Kémiai szempontból vizsgálva az, hogy egy táplálék savasító vagy lúgosító hatással van-e a szervezetre, a hidrogén- és a hidroxidionok számától függ.
A savak pozitív töltésű hidrogénionokból állnak, míg a lúgok - vagy más néven bázisok - olyan negatív töltésű csoportok, amelyekben hidrogén- és oxigénion kötődik egymáshoz. Amennyiben a hidroxidionok vannak túlsúlyban, úgy a táplálék lúgosít, ha azonban hidrogénionok kerülnek többségbe, akkor savasít. A húsfélék, a cukor, a só, de az édesítők és az alkohol is savasító hatással vannak a szervezetre.
Lekvárok, befőttek
Bár októberben még tart az őszi gyümölcsszezon, és fogyaszthatsz friss körtét, szilvát, szőlőt, sokan ilyenkor már szívesen előveszik a konyhaszekrényből az édes lekvárokat. Ezeknek a cukorban bővelkedő csemegéknek a túlzott fogyasztása sajnos erősen savasítja a szervezetet: oxigénszegény környezet teremtenek maguk körül - mindennek köszönhetően gyengítik az immunrendszert, és hízáshoz vezetnek.
Sajnos azt is meg kell említeni, hogy a lekvárok és konzervek vitamintartalma is messze elmarad a nyers gyümölcsökétől, zöldségekétől. Kattints korábbi cikkünkre, és tudj meg többet arról, hogy mennyi zsírégető-immunerősítő hatású C-vitamin marad a befőttekben.
Így fogynak a magyarok!
Kattints az alábbi videóra, ha kíváncsi vagy, az utca embere milyen fogyókúrás módszerekben hisz.
Melegítő italok
A forralt bor vagy a rumos tea szintén ősz közepétől kerülnek vissza a köztudatba. A hűvösebb napokon szívesen fogyasztott alkoholos italokkal azonban jobb mértéket tartani, ha szeretnél vigyázni az alakodra és odafigyelnél a sav-bázis háztartásra.
A forralt bor és a rumos tea alkohol- és magas cukortartalmukból adódóan kiválóan átmelegítik a testet, és rendszeres fogyasztásuk felboríthatja a sav-bázis egyensúlyt. Utóbbi esetében még a fekete tea is savasító hatással van a szervezetre.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
Ha nem szeretnél lemondani róla, a forralt borhoz főzés közben önts több vizet, és főzd kicsit tovább - így alkoholtartalma csökken. Mindkettő ízesítéséhez érdemes egy kevés mézet használni cukor helyett. Ha azonban szeretnéd kihasználni a méz egészségügyi szempontból előnyös tulajdonságait, csak akkor add az italokhoz, amikor azok langyosra hűltek. Tudj meg többet a méz tápértékéről!
OLVASD EL EZT IS!
- táplálkozás
- túlsúly
Képeken 6 apróság, ami 5 kiló túlsúlyt jelent
- szénhidrát
- glikémiás-index