Javítja az emésztést, és szabályozza a mellékvese hormonjait - Gyógyszerként is alkalmazzák a több ezer éves ételt

Az ősi kínai dinasztiák is előszeretettel fogyasztották a hínárt.

Emésztést és hormonokat szabályozó zöldség
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Napjainkban rendkívül gyorsan nő az egészséges életmód és a kiegyensúlyozott táplálkozás iránti érdeklődés, és ebben a folyamatban egyre többen fedezik fel a hínár, azaz a spirulina alga jótékony hatásait. Ez a mikroszkopikus édesvízi növény gazdag tápanyagokban, és fogyasztása számos egészségügyi előnnyel jár. Többek között képes javítani az emésztést, és a mellékvese hormonjait is szabályozhatja. Ha szeretnél többet tudni arról, milyen tünetek jelezhetik a mellékvese kimerülését, kattints ide.

Gyógyszerként is alkalmazzák


A hínár, különféle fajai közül különösen a spirulina és a chlorella, évezredek óta szerepel az emberi étrendben. Legkorábban az ősi kínai és azték civilizációk ismerték és használták. A kínaiak például már az ősi dinasztiák, vagyis Kr. e. 2700 körül gyógynövényként és táplálékforrásként alkalmazták. De az aztékok és a maja népek is rendszeresen ettek hínárt a tókultúráikból származó ételeik mellé. 

hínár 2
Fotó: romrodinka / Getty Images Hungary

A modern társadalmakban a 21. században vált ismét ismertté és kedveltté. Gazdag tápanyagtartalma, környezetbarát termesztése és a fenntarthatóság iránti növekvő érdeklődés miatt a hínár az egészségtudatos és fenntartható életmódot követők körében vált a legnépszerűbbé.

A hínár és az emésztés

A hínár olyan prebiotikumokat tartalmaz, amelyek elősegíthetik a probiotikumok, azaz a hasznos baktériumok növekedését és aktivitását a bélrendszerben. Ezek a mikroorganizmusok hozzájárulhatnak az emésztőrendszer egészségéhez és az immunrendszer erősítéséhez. Ugyanakkor a benne  található rostok is szintén fontos szerepet játszanak az emésztőrendszer működésében. A rostok segítenek megelőzni a székrekedést, serkentik az emésztőrendszert, ami által segítik a normális bélmozgást.

Az alga hormonszabályozó hatása

Az alga jótékony hatásai azonban nemcsak a táplálkozás és az emésztés területére terjednek ki, hanem bizonyos hormonok szabályozására is. A hínár igen gazdag K-vitamin-forrás, ami jótékonyan hat a mellékvese hormonjaira, vagyis a z adrenalinra és a kortizolra, amelyek szerepet játszanak a stresszreakcióban és a szervezet energiatermelésében.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A K-vitamin hatékonyan kiegyensúlyozza a hormonszintet lignántartalma miatt. Ezek a növény fitoösztrogén vegyületei, amelyek olyan betegségek kialakulásának rizikóját is csökkenthetik, mint a mellrák. 

Mielőtt azonban bármilyen hínártartalmú étrend-kiegészítőt bevezetnél az étrendedbe, mindig konzultálj egészségügyi szakemberrel, különösen, ha olyan specifikus egészségügyi problémákkal küzdesz, mint a cukorbetegség, szív- és érrendszeri megbetegedések és az autoimmun betegség.

Olvass tovább! Ezt a cukorhelyettesítőt jobb, ha kerülöd

A cukorbetegek, inzulinrezisztenciával küzdők és fogyókúrázók gyakran szigorú étrendet követnek, ezért nincsenek könnyű helyzetben a bevásárlás során. Sokszor az összetevők tüzetes átvizsgálása sem mindig elegendő ahhoz, hogy kikerüljék az egészségtelen adalékanyagokat. 

Ezt a cukorhelyettesítőt jobb, ha kerülöd - Rengeteg mentes termékben ott van, pedig egészségtelen

A maltodextrin káros hatásai a bélrendszert is károsíthatják.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük