Mennyire fenyeget a korai öregség?

Teszteld most!

Szeretnéd sokáig megőrizni egészségedet és fiatalos megjelenésedet? Tudd meg, mennyi esélyed van a sikerre!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Talán te is aggódsz a ráncok miatt, és szeretnéd elkerülni a későbbi egészségügyi problémákat, ám nem mindegy, hogy ennek érdekében mit is teszel. Ha csak odáig jutsz, hogy kellő alapossággal választod ki a megfelelő hidratálókrémet, ne lepődj meg, ha egészségi állapotod néhány év múlva már nem lesz kifogástalan.

A cél érdekében nem kerülheted ki a rendszeres testmozgást, illetve oda kell figyelned a kiegyensúlyozott étrendre. Tesztünket kitöltve megtudhatod, életmódod alapján mennyire kell tartanod a korai öregségtől! Amennyiben van okod az aggodalomra, érdemes elolvasnod cikkünket!

A kiegyensúlyozott étrend

Ahhoz, hogy később letagadhass néhány évet, és ne kelljen szembesülnöd semmilyen egészségügyi problémával, muszáj odafigyelned az étrendedre. A táplálkozástudomány az élelmiszereket öt fő csoportba sorolja, ezáltal megkönnyítve a kiegyensúlyozott étrend összeállítását.

A kenyér, a burgonya és más gabonafélék - főtt tészta, müzli, rizs, száraz hüvelyesek - szénhidrátban, B-vitaminokban gazdagok, élelmirost-tartalmuk jelentős. Alakítsd úgy az étrendedet, hogy 33%-át ezek a táplálékok tegyék ki.

Akkor kiegyensúlyozott az étrended, ha a zöldségek és a gyümölcsök adják 33%-át. A növényi eredetű táplálékok jelentős mértékben tartalmaznak A-, C- és E-vitamint, valamint ásványi anyagokat - például kalciumot, magnéziumot - és többféle antioxidánst.

A húsok és halak csoportja alkotja az élelmiszerek harmadik osztályát. A szervezetnek viszonylag kis mennyiségű fehérjére van szüksége, ezért elegendő, ha ezek az élelmiszerek napi étrended 12%-át teszik ki. A húsok, szárnyasok és halak ásványi anyagokban, valamint B-vitaminokban gazdagok, emellett a szervezet számára fontos zsírokat is tartalmaznak.

A 15 legjobb vitaminforrás

Nézegess képeket!

Elolvasom

A tej, illetve a tejtermékek kiváló kalciumforrások, de fehérjetartalmuk miatt is fontos élelmiszerek. A táplálkozástudományi szakemberek szerint optimális esetben napi étrended 15%-át kell kitennie ennek a csoportnak.

Étrended legfeljebb 7%-át kell kitennie a zsír- és cukorjellegű élelmiszereknek. A leginkább energiadús táplálék a zsír: a szénhidrátoknál és a fehérjéknél kétszer több energiát szolgáltat. Tested mindössze 25 grammot igényel belőle naponta - ez a mennyiség már elegendő ahhoz, hogy a szervezet számára szükséges zsírban oldódó vitaminok felszívódjanak.

Rendszeres sport

Tizenévesen lógtál a tornaórákról, huszonévesen pedig már nincs időd rendszeresen sportolni? Rossz kifogás az időhiány, nem kell naponta több órát a konditeremben töltened, azzal is sokat teszel egészségedért, ha napi 20 percet mozogsz.

Mivel a hangsúly a rendszerességen van, már azzal is teszel valamit az egészségedért, ha otthon végzel tornagyakorlatokat, vagy futsz néhány kört a ház körül.

A testmozgás hatására javul a vérkeringésed, sejtjeid több oxigénhez, tápanyaghoz jutnak, immunrendszered megerősödik. Nem mellékesen pedig izmaidtól és csontjaidtól is hosszabb távú együttműködésre számíthatsz.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Szinte mindegy, hogy milyen sportot választasz, a lényeg, hogy élvezd, és ne legyen kényszer. Ha mégis nehezen határozod el magad, kattints korábbi cikkünkre!

Cikkünk a Reader’s Digest Útmutató az egészséges élethez című könyve alapján készült.

OLVASD EL EZT IS!

mosoly doktor
  • megelőzés
  • antioxidáns

Így maradj fiatal!

Ezt is szeretjük