Zsírraktározásra ösztönzi a testet ez a hormon: 7 apró dolog, amivel kiegyensúlyozhatod
Bizonyos dolgok segíthetnek a zsírraktározó hormon szintjének a csökkentésében.
A tápanyagok felszívódásában, hasznosulásában nagy szerepet játszanak a hormonok is. A szénhidrátanyagcsere-zavar esetén a hormonháztartás felborulásával könnyen makacs zsírpárnák alakulhatnak ki.
Az inzulint nem véletlenül emlegetik zsírraktározó hormonként is, hiszen alapvető feladata mellett, hogy a glükóznak, tehát a szénhidrátokban található cukornak segít beépülni a sejtekbe, beindítja a szervezet zsírraktározását.
Az inzulinszint csökkentése természetes módon
Hogyha az inzulinreceptorok nem működnek megfelelően, a szervezet úgy érzékeli, hogy még több inzulint kell a hasnyálmirigynek termelnie. Ennek következtében abnormálisan megemelkedik a szintje, mely hormon feladata a zsír felépítése is.
Ahogy több van belőle a kelleténél, úgy gátolja a fogyást, és indítja be a szervezet zsírraktározását. Ha túl kevés inzulin van a szervezetben, akkor pedig kóros súlycsökkenés tapasztalható.
Mindegy egyes étkezéskor termel a hasnyálmirigy inzulint, mely rendkívül jelentős szereppel bír. Stabilan tartja a vércukorszintet, szabályozza az emésztőnedvek termelését, ezzel segítve az emésztést, az anyagcsere szempontjából az egyik legfontosabb hormonnak számít tehát. Viszont minél magasabb a szintje, annál jobban raktározza a zsírt a szervezet.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
7 dolog, ami segít csökkenteni
Az időszakos böjtölés azt jelenti, hogy a test két étkezés között szünetet tart. Emiatt a vércukorszint normalizálódni tud, beindul a zsírégetés. A rendszeres böjtölés hatására, tehát hogyha valaki például 12 órát vár két evés között, ami legkönnyebben a legutolsó és a legelső étkezésnél tartható be - este 8-kor eszel utoljára, legkorábban pedig reggel 8-kor -, növekszik az inzulinérzékenység, és csökken az inzulinszint.
Segíthet, ha főleg lassú felszívódású szénhidrátokat fogyasztasz, mint a teljes kiőrlésű gabonák, zöldségek.
Kerüld a magas glikémiás indexű ételeket, amik gyorsan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, és az ultrafeldolgozott élelmiszereket is!
Mértékkel fogyassz gyümölcsöt is, hiszen a bennük lévő gyümölcscukor miatt szintén növekedhet az inzulin szintje!
Aludj elegedet, végezz stresszűző meditációkat vagy jógát! A jó alvás nagyon fontos a megfelelő vércukorszinthez.
Elengedhetetlen a rendszeres testmozgás is, a legjobb a kardio- és a súlyzós edzés kombinációja, ebből ideális esetben hetente minimum 150 percet kellene edzeni. Jól mutatja, milyen fontos a mozgás, hogy vizsgálatokban a 60 perces, közepes tempójú biciklizés 48 órára, azaz két teljes napra növelte az inzulinérzékenységet.
Leginkább oldható rostokban gazdag élelmiszereket fogyassz!
8 hormon, ami a zsír felhalmozódását fokozza, és 2, ami segíti a fogyást
A szervezetünkben lévő hormonok befolyásolják az anyagcserét és a fogyási folyamatokat is.
8 hormon, ami a zsír felhalmozódását fokozza, és 2, ami segíti a fogyást: az anyagcserét befolyásolják
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)