Az aranyér kialakulásáért elsősorban a rostszegény táplálkozás és az ülő életmód felel. Ha azonban úgy érzed, már jó ideje változtattál a táplálkozási szokásaidon, igyekszel minél több mozgást vinni az életedbe - esetleg intimtornával is karbantartod a záróizmokat -, ám a panasz továbbra sem múlik, érdemes tovább kutatni.
Ilyen esetben ugyanis előfordulhat, hogy nem a záróizmok gyengesége okozza a bajt, hanem azok görcsös összehúzódása - a stresszes életmód eredményeképpen. Ha székelés közben fájdalom, vérzés jelentkezik, elképzelhető, hogy a záróizmok lazítására van szükség. A medencefenék relaxációs tornája ismert jógagyakorlatokból áll. Lapozd át az alábbi galériát, és végezd a következő gyakorlatokat naponta legalább egyszer - 20 percig.

Helyezkedj el kényelmesen hanyatt fekvésben - a lábaidnak nem muszáj nyitott tartásban lenniük, fel is húzhatod őket talpra. Az egyik kezedet tedd a hasadra, a másikat a mellkasra, és végezz hasi légzést - ez remekül ellazítja a zsigeri szerveket és a gátizmokat. Igyekezz mély levegőket venni úgy, hogy ne a mellkasod, hanem a hasad emelkedjen. A légzés legyen lassú és egyenletes. Belégzéskor számolj négy, kilégzéskor hat másodpercig. Végezz legalább 15 légzési ciklust, közben figyelmedet fókuszáld a légzésre.
Fotó: pinterest.com/beachbody.com

Végezz csípőnyitást hanyatt fekvésben. Először csak óvatosan csináld, amennyire a lábak maguktól kinyílnak - közben maradj az előző gyakorlatnál tanult mély hasi légzésnél. Ha már jól megy, kézzel is rásegíthetsz. A csípőízület nyitásának következtében a medencefenék izmai automatikusan ellazulnak. Ebben a testhelyzetben is végezz 15 hasi légzést.
Fotó: pinterest.com/chickadeesays.com

A medencefenék izmait tovább lazíthatod guggolásban. Fontos, hogy ereszkedj mélyre a nyitott térdek között: a fenék 5-6 centire legyen a talajtól. Egy percig lazulj bele ebbe a testhelyzetbe, közben végezz hasi légzést. A két könyök a térdeken nyugszik - ezek segítik majd a felállást a gyakorlat végén.
Fotó: pinterest.com/popsugar.com

Ismét helyezkedj el hanyatt fekvésben, egyik lábadat húzd fel, és kézzel fogd meg a lábfejet. Kilégzésre húzd a mellkas felé, nyújtsd a farizmot. Egy percig tartsd ki, majd cserélj lábat. Ha ez a gyakorlat nehezen megy, végezheted úgy is, hogy a felhúzott és behajlított lábadat egyszerűen térdmagasságában karolod át.
Fotó: pinterest.com/popsugar.com

A pillangótartás valószínűleg akkor is ismerős, ha soha nem jógáztál. Ezzel a gyakorlattal a combközelítő izmokat nyújthatod, amelyek feszültsége hozzájárulhat a medencefenék izmainak görcséhez. Ülő helyzetben a talpakat érintsd össze, és a térdben behajlított lábakat engedd ki oldalra. Fontos, hogy ne erőltesd kézzel a combok nyitását, hagyd, hogy a mély hasi légzés segítse ezt - nem baj, ha a térdek nem érnek le a földre. Ha már nyújtott gerinccel jól megy, kicsit rá is hajolhatsz a lábakra. A gyakorlatot végezd körülbelül három percen át.
Fotó: pinterest.com/actionhub.com

A gyakorlatsor zárásaként nyújtsd meg a hátizmokat is, lazítsd el az egész testet. Sarokülésből kinyújtott karokkal borulj előre, a homlokodat tedd a talajra. A térdeket picit megnyithatod, hogy könnyebben végezd a hasi légzést. Maradj ebben a testhelyzetben egy percig. Végül a karokat húzd a test mellé, a vállakat engedd előre, és pihenj pár percig csecsemőpózban.
Ezt teszi a stressz a szervezeteddel
Nem csak a közérzetedet rontja jelentősen a mindennapos stressz. Mutatjuk, mire képes. Lapozd át az alábbi képeket!
Döbbenetes fotókon, hogy mit tesz a stressz a szervezeteddel
Nézegess képeket!
Elolvasom