Azonnal megnyugtatja a bőrt: napégésre és rovarcsípésre is jó az aloe vera

Ha túlzásba vitted a napozást, enyhít és gyógyít a hűsítő zselé.

Aloe vera gyógyhatása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Idén megint hosszú, forró nyarat prognosztizálnak a meteorológusok, aminek a napimádók különösen örülnek, azonban előfordulhat, hogy az elővigyázatosság ellenére is megtapasztalod a napozás kártékony hatásait.

Csodaszerek nincsenek, állítja az akadémikus orvostudomány, ám akadnak olyan növények, melyek rendkívüli hatékonyságát a tünetek enyhítésében nem lehet elvitatni. Az aloe vera csodálatos produktivitását a saját bőrödön tapasztalhatod, főleg a rekkenő meleg, nyári hónapokban.

Aloe vera a napozás káros hatásai ellen

Az orvosi aloe egy egyszerű külsővel rendelkező, kaktuszra hajazó pozsgás. Biztosan találkoztál már vele, de könnyen beszerezhető piacokról, virágboltokból, sőt, a nagy szupermarketek kertészeti osztályáról is.

Legfőképpen a leveleit használják fel, a letört levelek pedig hamar újranőnek. Ha intenzívebb regenerálódást szeretnél napcsípte arcodra, akkor a masszaszerű aloe vera velőt összekeverheted egy kis természetes olajjal, akár szezám- vagy szőlőmagolajjal, és készen van a gyógyhatású arcmaszkod vagy ajakbalzsamod.

Hogyan hat a növény?

Az aloe fertőtlenít, és serkenti a sejtnövekedést a sérült bőrfelületeknél. A növény felhasználása hatásának régi tapasztalatán alapul. Legfőbb felhasználási területe a bőrgyógyászatban van, de sikeresen alkalmazzák belső kúrák során is.

A tiszta aloe vera számos vitamint, többek között C-, B1-, B3-, B6-vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket, aminosavakat és enzimeket tartalmaz, tehát komplex összetételénél fogva valóban egyedülálló orvosi növény. Ha például a házi aloezselédbe citromlevet keversz, a napozástól igénybe vett haj is egészségesebb, fényesebb lesz.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Amikor túlnapozod magad, a bőröd felszíne megsérül, kivörösödik és kiszárad. Nyáron pedig a viszkető, fájó rovarcsípések is igénybe veszik a bőrt. Mindegyik panaszra hatékonyan alkalmazható az aloe, mert fájdalomcsökkentő, nyugtatja és regenerálja a bőrt.

Regeneráló krém házilag

Ha allergiás vagy a kozmetikumokra, vagy nem kívánsz sok pénzt kiadni a drága termékekre, magad is gyárthatsz bőrnyugtató krémet, mely ideális a napártalmakra, de akár szúnyogcsípés esetén is. Csak vágd le az aloéd egyik levelét, mosd meg, utána egyszerűen ki tudod szedni belőle egy kanállal a zselészerű, belső anyagot. Egy üvegtálkában péppé kell aprítani a növény belsejét, és ezt a tápanyagokkal teli, értékes masszát kell a natúr krémbe vagy testápolóba keverni.

Ha belső kocsonyáját apró kockákra vágod, és joghurtba keverve megeszed, nagyon jót teszel a szervezeteddel. A növény erős immunerősítő, gyomornyugtató és fájdalomcsillapító hatással bír, mivel többféle B- és C-vitamin, illetve többek közt magnézium, kálium, mangán, nátrium, cink és kalcium van benne.

Az egész világon népszerű

Keleten már nálunk jóval korábban felismerték az aloe vera gyógyító hatását. Ha megnézed a koreai vagy a kínai nőket, láthatod, hogy az arcuk sima és hidratált, a hajuk pedig sérülésmentes, tömör és gyönyörű fényű. Te is könnyen részesülhetsz a pozitív hatásokban, és ehhez mindössze néhány cserép aloét kell nevelgetned a balkonodon.

Bőrszépítő táplálkozás

A bőrápolás a táplálkozásnál kezdődik. A cink segíti a sejtmegújulást, és gyorsítja a sebek gyógyulását, ezért nem hiányozhat az étrendből.

Immunerősítő, segíti az emésztést, és szépíti a bőrt: 10 étel, ami tele van cinkkel

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Fotók: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük