Így őrizheted meg az agy egészségét 60 felett: idősen is jó memóriád lesz
Néhány aprónak tűnő szokással megóvhatod az elméd épségét, hogy idősebb korodban is megfelelően működjön.
A test fizikumának megóvása mellett fontos figyelned a szellemi egészségre is, hiszen az agy állapota az idő előrehaladtával szintén romlásnak indulhat.
Azért, hogy elkerüld az olyan elmét támadó betegségeket, mint az Alzheimer-kór vagy a demencia, érdemes még időben odafigyelned az agyad karbantartására.
4 hasznos módszer, ami segít megőrizni az agy egészségét
Ahhoz, hogy idősebb korodban is megőrizd a szellemi frissességet, nem kell vagyonokat költened különféle vitaminokra és gyógyszerekre, elég, ha csak követsz néhány egyszerű, de mások által is javasolt tanácsot.
Maradj szellemileg aktív
Nyugdíjba vonulás után teljesen természetes, ha szeretnél lazítani és nem gondolkodni annyit. De ha egyáltalán nem használod az agyad, az nem segít, próbálj ezért szellemileg aktív maradni. Kezdj el egy új hobbit, vállalj önkéntes munkát, vagy ha még fizikailag bírod, keress részmunkaidős állást. Ha már nem szeretnél, vagy nem tudsz ennyire aktív életet élni, az elméd akkor is használhatod. Az olvasás, keresztrejtvényfejtés vagy egy kártyaparti mind-mind segíthetnek ebben.
Mozogj rendszeresen
A rendszeres mozgás idősebb korban is fontos, persze ilyenkor már a kevésbé megerőltető mozgásfajták lehetnek alkalmasabbak. Mint egy nagy séta, kirándulás vagy egy pár hossz úszása is jó hatással bír a mentális állapotodra is, de fizikai hatásai sem elhanyagolhatóak, hiszen rendszeres mozgással csökkentheted a vérnyomásod, a koleszterinszinted, a stressz szintjét, és egyensúlyba hozhatod a vércukorszinted. Ahogy több vér jut az agyba, úgy csökken a különféle agyat támadó betegségek kialakulásának kockázata.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Étkezz egészségesen
A kiegyensúlyozott táplálkozással szintén hozzájárulsz az elméd megóvásához, a sok gyümölcsöt, zöldséget, halat, magvakat és növényi fehérjéket tartalmazó mediterrán diéta például ideális megoldás. De természetesen követhetsz más étrendet is, csak figyelj oda, hogy vitaminokban és tápanyagokban gazdag ételeket fogyassz. A zsíros, nagyon fűszeres ételeket kerüld, ahogy az alkoholt és a dohányzást is.
Tarts kapcsolatot másokkal
Az egyedüllét nemcsak a hangulatodra, de az elmédre is rossz hatással van, próbálj minél több emberrel kapcsolatot tartani. Beszélj rendszeresen a családtagjaiddal, barátaiddal, de ha nem tudsz velük gyakran találkozni, ismerkedj meg a közeledben lakókkal, vagy csatlakozz egy klubhoz, csoporthoz. Ha pedig bármilyen mentális problémával, például szorongással vagy depresszióval küzdesz, fordulj orvoshoz, mert ronthatják a szellemi állapotod.
Olvass tovább - Védik az ízületeket, javítják az egyensúlyt: 8 sporteszköz 60 felett, ami nagyon hasznos
Hatvanéves kor felett már érdemes beszerezni olyan sporteszközöket, amikkel biztonságosan lehet mozogni úgy, hogy közben az ízületeket is védik.
Védik az ízületeket, javítják az egyensúlyt: 8 sporteszköz 60 felett, ami nagyon hasznos
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)