Karikák és táskák a szemek alatt: lehet, hogy komoly bajra figyelmeztet a test

Többféle betegség tünete lehet a petyhüdt, táskás szem.

Karikás, táskás szem mire utalhat?
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bizonyára sokakkal előfordult már, hogy reggel felkeltek, belenéztek a tükörbe, és elszörnyülködtek azon, hogy mennyire karikásak a szemeik. Ez az állapot bárkivel előfordulhat, de a legtöbbször a csúfos karikák vagy táskák csak annyit jeleznek, hogy nem aludtad ki magad.

Sőt, a karikás és táskás szemeket akár a rossz gének is okozhatják, emellett a kor előrehaladtával a kötőszövetek egyre inkább elvesztik rugalmasságukat, így ez is kedvez a kialakulásuknak. Azonban előfordulhat, hogy ezekkel a tünetekkel valami másra akar figyelmeztetni a tested. Jobb elővigyázatosnak lenni!

Vesebetegség jele lehet a karikás szem

A szemek alatti csúnya panaszokat többféle betegség is okozhatja. Ezek közül az egyik a vesebetegség. Ha elsősorban azt tapasztalod, hogy duzzadtak az alsó szemhéjaid, akkor lehet, hogy a veséid működésével van probléma, a duzzanatot ugyanis az okozhatja, hogy azok nagy mennyiségű fehérjét ürítenek ki a szervezetedből. Ha az ödémás szemek mellett a vizeleted minősége is megváltozik, emellett sűrűn tapasztalod, hogy fáj a derekad, jobb, ha kivizsgáltatod magad.

szem

A vesebetegséget azért is jó, ha minél előbb kezelik az orvosok, mert a legrosszabb esetben veseelégtelenséghez is vezethet - ilyenkor a vesék már képtelenek a mérgező anyagokat eltávolítani a szervezetből.

Pajzsmirigybetegségről is árulkodhat

A pajzsmirigy alulműködésére is utalhatnak a karikás, duzzadt szemek. Annak, aki ebben a betegségben szenved, pajzsmirigye túl kevés tiroxin és trijód-tironin nevű hormont termel, rosszabb esetben viszont egyáltalán nem működik. A hormonok hiánya miatt lassabb lesz az anyagcsere, emellett a beteg teljesítőképessége is sokkal gyengébbé válik.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az alulműködést legtöbb esetben jódhiány okozza, azonban a hormontartalmú gyógyszerek is megzavarhatják a pajzsmirigy működését. De ritkább esetben akár az is előfordulhat, hogy valaki ezzel a betegséggel jön a világra. Ha a pajzsmirigy alulműködését nem kezelik, akkor akár meddőség és érelmeszesedés is kialakulhat a későbbiekben.

fejfajas

Vérszegénység első jele lehet

A sötét karikákat okozhatja vashiányos vérszegénység is, mely azért alakult ki, mert túl kevés vasat vitt a szervezetébe az illető. A vérszegény ember tapasztalhat magán gyengeséget, fejfájást, szédülést, sokkal sápadtabbá válik a megjelenése, de a probléma akár hajhullást is okozhat. A vashiány az immunrendszerben is zavart okoz hosszútávon: megnő a kockázata, hogy különféle vírusok megtámadják a szervezetet, emellett súlyos bőrszárazság is kialakulhat.

Megváltozik az arc a betegségtől: mi mutatja, hogy a pajzsmiriggyel komoly baj van?

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük