Ha ezt csinálod edzés után, duplát ér majd - 7 egyszerű módszer, amivel hatásosabbá teheted a mozgást
Nem mindegy, mivel telik a mozgás utáni egy óra.
Tegyük fel, heti 5 órát töltesz edzőteremben, ami dicséretes. Ott van azonban a maradék 163 óra, ami alatt nagyon nem mindegy, mit csinálsz. A sportoláson kívül ugyanis az egyéb életmódbeli szokások szabotálhatják, vagy akár fel is pörgethetik a rendszeres mozgás látható eredményét.
Az, hogy mit eszel és mit csinálsz a sportolást követő órákban, óriási hatással lehet a kalóriaégetésre és izomépítésre. Mutatunk hét remek szokást, amivel akár megduplázhatod az edzésed hatékonyságát.
Ha ezt csinálod edzés után, duplát ér majd
Magnéziumpótlás
A magnézium elengedhetetlen a hatékony edzéshez, izomépítéshez, a vércukorszint szabályozásához és az energiatermeléshez. Mivel az edzés során hajlamosak vagyunk magnéziumot veszíteni, a magnéziumban gazdag ételek - például a leveles zöldségek, a tej, a mandula, a kesudió, a szezámmag, a halak és az avokádó fogyasztása remek módja lehet a fáradt szervezet feltöltésének és helyreállításának. Az izomgörcsök például jelezhetik az alacsony magnéziumszintet.
Masszázs
A sportolás utáni masszázs nemcsak isteni, de szükséges is! Felgyorsítja a regenerálódási időt, csökkenti az izomfájdalmat, növeli az izmok teljesítményét. Ha nem tudsz minden edzés után masszőrhöz menni, dörzsöld végig a testedet egy hengerrel ott, ahol úgy érzed, lazításra van szükséged.
Protein 30-60 perccel edzés után
A kondis arcok kötelező kiegészítője a fehérjeturmix, vannak, akik már az öltözőben keverik a következő adagot. Ennek oka az, hogy egy intenzív edzés után az izmok kimerülnek az energiából (szénhidrátokból és glikogénből). Utóbbiak felelősek az izom-összehúzódások táplálásáért, tehát gyakorlatilag minden mozgásformáért. Amikor tehát befejezed az edzést, az izmaid epekednek azért, hogy tápanyagokat szívjanak fel. A legjobb, ha edzés után 30-60 perccel fogyasztasz gyorsan emészthető szénhidrátot és magas fehérjetartalmú ételt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Izomcsoportok nyújtása
A nyújtás fontosságát talán nem kell hangsúlyoznunk, azonban az sem mindegy, mit és hogyan nyújtasz le. Igyekezz mindig a nagyobb izomcsoportokra fókuszálni, ilyen például a farizmok, a combfeszítők, a csípő, a törzs és a vállak. Minden nyújtást 30-60 másodpercig tarts. Nyújtáskor választhatsz dinamikus vagy statikus módszer között - arról, hogy miben különbözik a kettő, itt olvashatsz. Ha elég időt hagysz a levezetésre, az javítja a rugalmasságot, és segít az izmoknak gyorsabban regenerálódni.
L-glutamin szedése
Ha nehéz súlyokkal guggolsz, és gömbölyű feneket szeretnél, érdemes megfontolnod az L-glutamin szedését. Ez egy aminosav és egy építőelem, amire a szervezetednek szüksége van a fehérje előállításához - és ezáltal az izomépítéshez, emellett pedig segít az anyagcsere serkentésében és így a fogyásban is.
Hidratálás!
A csapból is ez folyik - szó szerint -, de hidratálás, hidratálás, hidratálás! Edzés után minimum 3 decilitert, edzés előtt két órával fél litert, edzés közben pedig kb. 20 percenként szintén 1,5-2 decilitert. A dehidratáció fáradtságot és koordinációvesztést okozhat. A szervezetednek nehéz lesz szabályoznia a hőmérsékletet, ami akár hőgutához is vezethet.
Hűlj le!
Hagyj időt a testednek lenyugodni, lehűlni, ugyanis az edzés utáni pihenés legalább annyira fontos, mint az edzés előtti nyújtás. Intenzív mozgás után a szíved gyorsabban ver, a testhőmérsékleted magasabb, az ereid kitágulnak. A túl gyors megállás ájulást vagy rosszullétet okozhat, mivel gyorsan leesik a pulzusszám és a vérnyomás.
3 gyakorlat, amihez nem kell mozogni, de durván formálja az alakot: feszesítik a hasat és növelik az állóképességet
A saját testsúlyos edzések amellett, hogy tónusossá teszik a testet, az erőnlétet is javítják.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)