Mindenhonnan leszedik a zsírt: ezeknél az állva végezhető gyakorlatoknál nincs jobb

Kőkeményen dolgoznak az izmok, ha így edzel.

Állva végezhető gyakorlatok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fogyókúra akkor lesz csak igazán hatékony, ha rendszeres testmozgással egészíted ki. Az erősítő edzések duplán segítenek a zsírégetésben: nemcsak akkor használsz el jó sok kalóriát, amikor tornázol, de később, a regenerálódás ideje alatt is több kalóriát igényel a szervezeted, mint alapesetben. Ez az utóégés, aminek ez az edzéstípus kiemelkedő hatékonyságát köszönheti.

Az erősítő gyakorlatok közé tartoznak például a felülések, a plank vagy a fekvőtámasz is, de nem csak padlón végezhető mozdulatok vannak. A következőkhöz például biztosan nem kell majd elővenni a polifóm matracot.

Állva végezhető gyakorlatok

Ha ezeket az álló gyakorlatokat elvégzed, azzal a felsőtested javát jó alaposan átmozgatod. Nemcsak a karjaid, a vállaid és mellkasi izmok dolgoznak azonban, de a hasad és a mélyizomzat is erősödik. A torna akkor a leghatékonyabb, ha ezeket a felsőtestre fókuszált gyakorlatokat egy másik, alsótestet edző sorral kombinálod, sőt, akár egy kevés kardiót is beiktatsz a hetedbe. Az edzést heti kettő-öt alkalommal csináld úgy, hogy ha lehet, legyen közte pihenőnap. A gyakorlatok és a sorozatok közt pihenj 30-60 másodpercet.

Az első héten még csinálhatod súlyzó nélkül, de a második héttől már fogj akkora súlyzót, amivel a megadott ismétlésszámokat még bírod, és szabályosan tudod csinálni a gyakorlatokat. Ahhoz, hogy a gyakorlatok kiemelkedően hatékonyak legyenek, sajnos a saját súlyos edzés tartósan nem elegendő. A harmadik héttől csinálj mindenből plusz egy sorozatot, az ötödik héttől növeld a súlyt, majd a nyolcadik hétre még egy sorozatot vagy nagyobb súlyt is beiktathatsz. Körülbelül 12 hét után érdemes más edzést kipróbálni. Mutatjuk a gyakorlatokat!

Fogj egy nagyobb súlyzót két kézzel, állj kisterpeszbe, majd a combközéptől indulva lendíts felfele és vissza, mintha fát vágnál. Két sorozatban csináld mindig 12-szer.
Kisterpeszben tartsd még mindig két kézben a súlyzót. Nyújtott karokkal fordulj ki teljesen először jobbra, aztán balra, oda-vissza. 12 fordulásig ne engedd le a karod. Csinálj belőle három sorozatot!
Nyújtsd oldalra a karjaidat egyenesen, súlyzóval a kezedben, majd előre zárd össze őket. Ismételd kétszer 10-12-szer. Nem baj, ha ehhez kisebb súlyzóra kell váltanod.
Nyújts az egyik karodat súlyzóval egyenesen a fejed fölé, majd engedd hátra a tarkód mögé. Ne érintsd meg vele a hátad. Ügyelj a tartásodra, ne nyomd ki a hasad. Végezd két 12-es sorozatban.
Egy súlyzót emelj egyenes karokkal a fejed fölé, majd innen engedd le, miközben emeled a lábad. Érintsd a súlyzóval a térded. Csináld meg kétszer tízszer jobbra, aztán ugyanennyiszer balra.
Fogj mindkét kezedbe súlyzót, tartsd őket a tested mellett. Emeld fel hol az egyik, hol a másik kezed nyújtva, előre, mint a képen. Háromszor tíz ismétlést csinálj.
Mindkét kezedben súlyzóval dőlj jobbra, aztán balra. A kezed ne érjen közben a combodhoz. Legyen a vállad kihúzva, a hátad egyenes! Végezz belőle négy 12 ismétléses sorozatot.
Kisterpeszben tartsd derékszögben hajlított könyökkel ki oldalra a súlyzókat. Lökd felfele a karjaidat kétszer 12 alkalommal egyenesen a fejed a fölé, majd lassan engedd vissza.
Kicsi terpeszben állva tartsd a tested mellett a karjaidat. Emeld egyenes könyökkel oldalra, váltogatva a súlyzót. Figyelj, hogy ne dőljön a tested gyakorlat közben. Csináld kétszer 12-esével.
Állj egyenesen, fordítsd előre a kezed, majd súlyzóval lassan emeld fel a könyöködet, hajlítva a válladhoz, és lassan vissza. Váltogasd háromszor tíz alkalommal.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük