Visszafordíthatja a cukorbetegséget, de nem mindenkinek ajánlott - Szakértők véleménye az alacsony kalóriás diétáról
Hatásossága ellenére veszélyes is lehet.
A 2-es típusú cukorbetegség a világ egyik legelterjedtebb betegsége, amit általában gyógyszeres kezeléssel orvosolnak. Egyes orvosszakértők azonban úgy vélik, az életmódváltás és a diéta is nagy segítség lehet. Az alacsony kalóriás étrendről például azt találták, hogy akár vissza is fordíthatja ezt az állapotot.
Visszafordíthatja a cukorbetegséget
Becslések szerint 2045-re 783 millió 2-es típusú cukorbeteg ember lesz a bolygón. Mivel a betegségre az orvostudomány jelen állása szerint nincs gyógymód, a betegeknél csak tüneti kezelést alkalmaznak. Egyes tudósok szerint azonban az alacsony kalóriás étrend, az életmódváltás és a rendszeres sport javíthat, vagy akár vissza is fordíthatja a szervezet rossz működését.
A Medical News Today öt egészségügyi szakértővel beszélgetett a témában, hogy kiderítse, vajon a diéta megfelelő lépés-e a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők számára. Dr. Jennifer Cheng kihangsúlyozta, hogy mivel a diabétesz egy, a testsúlyhoz erősen kapcsolódó rendellenesség, ezért a kezelési lehetőségei az életmódváltás és az étrend körül forognak.
Az orvosok általános ajánlása a diabétesszel élőknek az, hogy zöldségekre, gyümölcsökre, fehérjékre, teljes kiőrlésű gabonafélékre, tejtermékekre és szívbarát zsírokra összpontosító étrendet kövessenek. Emellett korábbi vizsgálatok eredményei szerint bizonyos diéták is pozitív hatással vannak a betegek állapotára. Például a DESH-, a mediterrán és az alacsony kalóriás étrend is beilleszthető egy cukorbeteg életmódjába. Ezek a diéták amellett, hogy stabilan tartják a vércukorszintet, segítik a fogyást, szabályozzák a koleszterinszintet és a vérnyomást, valamint megfelelő energiát biztosítanak a szervezet számára.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mi számít alacsony kalóriás étrendnek?
Az alacsony kalóriás étrend szigorúan szabályozza az egy nap alatt elfogyasztható kalória mennyiségét. A diétát követő személyek napi maximum 1000-1500 kalóriát fogyaszthatnak, hogy kalóriadeficitbe kerüljenek, és elinduljon a fogyásuk. Ezzel akár heti 1-1,5 kilogramm súlyfeleslegtől is megszabadulhatnak, ám a hatásossága ellenére nem ajánlott mindenkinek.
Mivel nem minden 2-es típusú cukorbetegre jellemző a túlsúly, azok a betegek, akik eleve soványak, nem veszíthetnek még többet a súlyukból, ezért számukra nem ajánlott kalóriadeficittel étkezni. De azoknál a diabéteszeseknél is problémát okozhat a túl kevés kalória, akik időskorúak. Az esetükben különösen veszélyes lehet az alacsony vércukorszint, amit könnyen előidézhet a szigorú étrend.
Olvass tovább! 2 mozgásforma, ami különösen jót tesz kettes típusú cukorbetegség esetén
Kettes típusú cukorbetegség esetén szinte minden típusú testmozgás jót tesz, azonban egy friss elemzés szerint bizonyos tevékenységek az átlagnál is hasznosabbak a diabéteszben szenvedőknél.
2 mozgásforma, ami különösen jót tesz kettes típusú cukorbetegség esetén - Stabilizálják a vércukorszintet, és könnyűek
Nem mindegy, mit és melyik napszakban edzel cukorbetegként.
Elolvasom(A képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- egészség
- cukorbetegség
Mik a cukorbetegség legelső tünetei? 10 tény, amit sokan nem tudnak a diabéteszről
- egészséges életmód
- táplálkozás
Kétszer akkora az esélye a cukorbetegség kialakulásának, ha ebben a napszakban eszel a legtöbbet
- betegség
- cukorbetegség