Milyen betegségeket okozhatnak a szabadgyökök?

Így védd ki!

A helyes táplálkozás néha nem elég, hogy elkerüld a betegségeket.

A szervezet anyagcsere-folyamatai következtében szabadgyökök keletkeznek. Ezek olyan kémiai részecskék, melyek az ép sejtektől vesznek el elektront, így felborul addigi működésük.

A szabadgyökök legkomolyabb károsító hatása, hogy gyorsítják az öregedést. Bár jelenlétük a szervezetben normális, könnyedén túlsúlyba kerülhetnek, és ekkor megnő a betegségek kialakulásának kockázata.

A szabadgyökök károsító hatása

A dohányzás, a levegő szennyezettsége, az UV-sugárzás, az alkoholfogyasztás, a különböző vegyszerek, de még bizonyos kozmetikai termékek is fokozzák a szabadgyökök mennyiségét.

Néhány súlyosabb betegség, mint például a szív- és érrendszeri betegségek, a szem és az idegrendszer elváltozásai, valamint a daganatos megbetegedések is összefüggésbe hozhatók a szabadgyökök nagy számú jelenlétével.

Mit tehetsz a szabadgyökök ellen?

Ha fiatalságodat és egészségedet szeretnéd hosszútávon megőrizni, ne halogasd az életmódváltást, kezdd el még ma!

A napi két-három liter tiszta víz, az egészséges, tápláló ételek fogyasztása és a rendszeres sport mellett néha iktass be méregtelenítő időszakot is.

Ez a nyomelem hiányzik a szervezetedből! Így derítsd ki a tünetből

Nézegess képeket!

Elolvasom

Különösen hasznos ez, ha emésztési vagy bőrproblémákkal küzdesz, vagy szeretnél megszabadulni néhány felesleges kilótól. A kúra ideje alatt ne fogyassz szeszes italt, kávét és cukros, finomított ételeket, italokat.

Eleinte tapasztalhatsz olyan kellemetlen tüneteket, mint a fejfájás vagy a rossz közérzet, de ez az állapot gyorsan elmúlik, ahogy a mérgek távoznak a szervezetedből.

Ezt is szeretjük