Nem reggelizel?
A hajnali rohanás miatt vagy a reggeli lustálkodásért cserébe lemondasz a reggeliről? Nem jó megoldás!
Mivel éjszaka jellemzően nem nyitogatod a hűtőszekrény ajtaját, a reggeli ébredéskor szervezeted már körülbelül 10 órája táplálék nélkül tengődik. Ha ebbe belegondolsz, máris világossá válik, miért olyan fontos a reggeli. Ráadásul a test a délelőtti órákban a legaktívabb, így, ha a napirendedből kimarad a reggeli, nem lesz elegendő energiája sem a fizikai, sem a szellemi feladatok elvégzéséhez.
Tested rendszeres kiéheztetése pedig az évek múlásával számos betegség rizikóját növeli.
Nem csupán az elhízás és a koncentrációs zavarok, de a daganatos betegségek, valamint a szív- és érrendszeri problémák kialakulása is szoros összefüggésben áll a táplálkozási szokásokkal, a reggeli elmulasztásával.
A kutatások tükrében
Reggelizz úgy, mint egy király - tartja a mondás. Noha a táplálkozástudományi szakemberek régóta hangsúlyozzák a reggeli étkezés fontosságát, az időhiányra hivatkozva hazánkban több mint 800 ezren éhgyomorral vágnak neki a napnak. A McReggeli Gyorsjelentése szerint a felnőttek 30%-a egyáltalán nem, illetve nem mindennap szokott reggelizni.
Emésztőrendszeri betegségek
Szinte bármilyen gyomor- és bélrendszeri betegség kialakulásának nagyobb a kockázata, ha kihagyod a reggeli étkezést. Emésztésed lelassul, ha reggel nem jut táplálékhoz, elegendő rostmennyiséghez. Ennek pedig egyenes következménye lehet a székrekedés.
Emellett, ha az ebéd az első alkalom, amikor táplálékot veszel magadhoz, gyakran tapasztalhatsz kellemetlen gyomorfájást, idővel pedig könnyebben alakulhat ki gyomorfekélyed.
Emésztőrendszeri daganatok
A statisztikai adatok szerint azokat az embereket, akik reggelire rendszeresen teljes kiőrlésű gabonaféléket fogyasztanak, kisebb valószínűséggel érik utol az emésztőrendszeri daganatos megbetegedések. Ha azonban már megindult a rákos sejtburjánzás, a teljes kiőrlésű gabonatermékek daganatellenes hatása már minimális mértékű.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Túlsúly és cukorbetegség
Ha szeretnél megszabadulni néhány kilótól, a legrosszabb, amit tehetsz, hogy kihagyod a reggelit. A londoni Imperial College kutatócsoportja arra az eredményre jutott, hogy a reggeli elmaradása arra készteti az agyat, hogy kalóriadús, vagyis hizlaló ételeket válasszon a nap további részében.
Ha azonban bőségesen megreggelizel, a szervezetednek elegendő energiája lesz a déli órákig. Ráadásul a kalóriákat nem kell számolgatnod reggel hat-hét óra tájban, hiszen a nap folyamán úgyis ledolgozod.
Talán különösen hangzik, de a birminghami Alabama Egyetem kutatói kimondottan a szénhidrátban gazdag élelmiszerek fogyasztását tartják egészségesnek. A vizsgálatokat vezető Dr. Martin Young szerint az adott napi anyagcserét a reggeli étkezés határozza meg. Kísérleteik tanulságai szerint amennyiben reggel nehezebb ételeket - például húsféléket - fogyasztasz, ám az ebéd és a vacsora könnyebb fogásokból áll, kisebb lesz a cukorbetegség kialakulásának kockázata.
Előzd meg a szívrohamot!
Európában hazánk vezeti a szív- és érrendszeri betegségekkel összefüggő halálozási statisztikát. Körülbelül 2,5 millió ember szenved magas vérnyomásban, a lakosság fele túlsúlyos, egymillióan pedig cukorbetegek. Természetesen a kardiológiai problémák megelőzéséhez az első lépés a dohányzás elhagyása, a rendszeres testmozgás beiktatása a napirendbe, illetve az alkoholfogyasztás mérséklése lenne.
Ugyanakkor a rendszeres reggelivel is csökkentheted a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. Ezt egy érdekes tudományos kutatás is alátámasztotta, mely szerint a szívrohamok jelentős hányada reggel 7 és 12 óra között következik be.
A vérlemezkék ugyanis a reggeli órákban hajlamosabbak az összetapadásra, a vérrögképződésre - ami szívrohamot válthat ki. A vizsgálat eredményei szerint a reggelizés kevésbé tapadóssá teszi a vérlemezkéket, minek köszönhetően csökken a reggeli szívroham rizikója.
OLVASD EL EZT IS!
- zsírégető táplálék
- fogyasztó praktikák
Az 5 leghatékonyabb zsírégető reggeli
- bőrápolás
- termékenység