Ezekkel soha ne tisztítsd a füled: több kárt okozhatnak, mint hasznot
A fültisztítás veszélyesebb lehet, mint gondolnád – bizonyos módszerek komoly sérüléseket és halláskárosodást is okozhatnak.

A fültisztítás sokak számára egy olyan hétköznapi rutin, amiről nem is gondolnák, hogy veszélyeket rejthet. A hallójáratnak természetes öntisztító mechanizmusa van, ami eleve segít eltávolítani a felesleges fülzsírt. Éppen ezért a Hearing Health Associates szakemberei szerint bizonyos tisztítási módszerek nemcsak feleslegesek, hanem kockázatosak is.
A fültisztítás leggyakoribb hibái
Sokan úgy vélik, hogy a fültisztító pálcikák tökéletesek a fül belsejének megtisztítására, pedig ez egy súlyos tévhit. A pálcikák valójában nem eltávolítják a fülzsírt, hanem mélyebbre tolják azt a hallójáratban. Ez akadályozhatja a természetes tisztulási folyamatot, és akár dobhártyasérüléshez vagy fertőzéshez is vezethet. Sőt, túlzott használata hosszú távon még halláskárosodást is okozhat.

A fülgyertyázás szintén egy veszélyes módszer. A hívei azt állítják, hogy a láng hatására vákuum keletkezik, és az kiszívja a felesleges fülzsírt. Azonban a szakértők és az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) szerint ez nemcsak hatástalan, hanem rendkívül kockázatos is. Égési sérüléseket okozhat a fülkagylón és a hallójárat belsejében, sőt, akár a dobhártyát is átszakíthatja.
Biztonságos fültisztítási módszerek
A fül külső része biztonságosan tisztítható egy meleg, nedves törlőkendővel vagy valamilyen puha anyaggal. Ez segít eltávolítani a látható szennyeződéseket és a felesleges fülzsírt anélkül, hogy kárt okozna a hallójáratban.

Prémium vitaminok szerves forrásából
Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.

Promóció
Túlzott fülzsírtermelődéskor hasznos lehet vény nélkül kapható fülcseppeket alkalmazni, amik felpuhítják a lerakódott zsírt. Azonban nem szabad alkalmazni ezt a módszert dobhártyasérülés vagy aktív fülbetegség esetén.
Ha úgy érzed, hogy csökkent a hallásod, vagy füldugulásod van, érdemes szakemberhez fordulni, aki biztonságosan eltávolítja a felesleges fülzsírt és kizárja a komolyabb problémákat.
Maradandó halláskárosodáshoz vezet a betegség: muszáj mielőbb orvoshoz fordulni vele!
Van, hogy a fül csontosodási zavara áll a halláscsökkenés hátterében.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)