A 8 legjobb vízhajtó gyógynövény
Ha szívesen kipróbálnád a méregtelenítés egyik leggyorsabb formáját, vesd be a vízhajtó gyógynövények erejét.
Ahhoz, hogy megtisztítsd és salaktalanítsd szervezeted, a legjobb, ha természetes, kíméletes és kellemes megoldást választasz. Ha a mérgekkel együtt a puffadással és a végtagduzzanatokkal is le akarsz számolni, készíts teát a leghatékonyabb gyógynövényekből!
Egy-másfél evőkanálnyi szárított teakeveréket önts le egy liter forrásban lévő vízzel, majd fedd le az edényt, és hagyd állni 5-10 percig. Ezután szűrd le a teát dupla gézlappal, majd fogyaszd el több adagban a nap folyamán. Mindemellett fontos, hogy ügyelj a napi 2-2,5 liter folyadék elfogyasztására, illetve mindig gyógynövényboltokban kapható teakeveréket vásárolj.
1. Csalán - Urtica dioica L.
A szinte az egész világon elterjedt évelő növényt főként tisztító és méregtelenítő hatása miatt becsülik, emellett kiváló vizelethajtó is, és állítólag a legkülönbözőbb bőrpanaszokra, valamint erősen zsírosodó hajra és korpa ellen is hatásos. Ezen kívül vérzéscsillapító és antiallergén hatást tulajdonítanak neki, ezért néha szénanátha és asztma kezelésére is alkalmazzák.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
2. Aranyvessző - Solidago virgaurea
Az Európában, Ázsiában és Észak-Afrikában is honos aranyvesszőt már a középkorban is használták sebgyógyításra, de húgyúti panaszokra, húgyhólyag- vagy vesegyulladásra, illetve vizelethajtásra ma is széles körben alkalmazzák. Ezenkívül állítólag segíti a vese- és húgykövek eltávolítását, de gyomor- és bélfertőzések kezelésére, valamint étvágygerjesztőként is alkalmazható.
3. Mezei zsurló - Equisetum arvense
Az Európában, Ázsiában és Észak-Amerikában elterjedt, kannamosófűnek is nevezett mezei zsurló hajtásait véralvadásgátló szerként használják a népi gyógyászatban, többek közt orrvérzés vagy nyílt sebek kezelésére, de vízhajtó, méregtelenítő hatásáról is ismert, emellett a húgyutak és a nemi szervek fertőzéses megbetegedései ellen is hatékony.
4. Nyírfa - Betula pendula
Ennek a fának a levele, amelyet már a középkori füveskönyvekben is megemlítettek, vízhajtásra, illetve vese- és húgykő kezelésére kiválóan alkalmas, valamint a reumatikus panaszok és a köszvény is gyógyítható vele a népi gyógyászat szerint. A fiatal ágak kérgét emellett ekcéma és furunkulusok kezelésére, nedvét pedig a haj tisztítására és erősítésére szolgáló hajvíz előállítására használják.
5. Hibiszkusz - Hibiscus sabdariffa
A trópusi Afrikából származó, vitaminban gazdag növényt leggyakrabban aromás üdítőitalok készítésénél használják fel, de orvosi jelentősége is van. A virág húsos csészéit például étvágytalanság esetén, a vesetevékenység fokozására, vízhajtásra, illetve a természetes ellenálló-képesség erősítésére használják. Ezenkívül külsőleg az igénybe vett bőr kezelésére is jó.
6. Bojtorján - Arctium lappa
Ha az Európában és Ázsiában elterjedt bojtorján termését, az akaszkodószervvel ellátott bogáncsot eddig csak a ruhába akadó kellemetlenségként érzékelted, bizonyára csodálkozni fogsz, hogy a növénynek terápiás tulajdonságai is vannak. Gyökeréből vizelethajtó orvosság készíthető, valamint szőrtüszőgyulladás, pattanások, illetve visszér elleni szer, leveleinek és szárának nedve pedig az erősen zsírosodó hajra hatásos.
7. Pitypang - Taraxacum officinale
Az elsősorban Európában és Nyugat-Ázsiában elterjedt pongyolapitypangot már évszázadok óta használják epe- és májpanaszok kezelésére, valamint emésztési panaszokra, vizelethajtásra és lázra. Fiatal leveleit salátának vagy zöldségnek is elkészítheted. Gyökerét ínséges időben már használták kávépótlónak is. Fehér tejnedve azonban - főként gyermekeknél - erős, kellemetlen bőrirritációt válthat is, így jobb, ha vigyázol vele.
8. Citromfű - Melissa officinalis
A mediterráneum és Nyugat-Ázsia területein őshonos orvosi citromfű kitűnő méhtáplálék - a görög melissa szó is méhet jelent. De aromás, emésztést elősegítő, nyugtató, görcsoldó, vízhajtó és izzasztó hatása miatt keresett gyógynövény is. A konyhában saláták, szószok, hal-, hús- és szárnyasételek ízesítésére használják. Gyógyításra a leveleit és virágzó hajtásait használják fel.
Cikkünk Dr. Hans W. Kothe 1000 gyógynövény című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!
- diéta a tartós fogyásért
- mintaétrend a tartós fogyásért
Add le végleg túlsúlyodat!
- diéta a tartós fogyásért
- mintaétrend a tartós fogyásért
6 hét, 10 kiló - Add le teljes túlsúlyod az Ízpont-diétával!
- villámdiéták
- villámdiéta mintaétrend