Mit mondj, amikor nem tudod, mit kellene? 20 mondat, amivel elkerülhető a kínos hallgatás
Ezeket a mondatokat érdemes megjegyezned: szuperül bevethetőek azokban a helyzetekben, amikor nem tudod, mit mondhatnál, vagy hogy kellene reagálnod.
Összesen 86 találat.
Ezeket a mondatokat érdemes megjegyezned: szuperül bevethetőek azokban a helyzetekben, amikor nem tudod, mit mondhatnál, vagy hogy kellene reagálnod.
Olyan szupererőd van, amiről nem is tudsz: boldoggá tudsz tenni bárkit egy pillanat alatt. Ehhez pedig kevesebb is elég, mint hinnéd!
A Harvardon végzett pszichológus szerint az érzelmileg stabil emberek magabiztosabbak, jobban kezelik a konfliktusokat, és rendszeresen használják ezeket a mondatokat.
A bizonytalan, önbizalom-hiányos emberek sok nehézséget okozhatnak a munkahelyeken a kollégáiknak és a beosztottjaiknak. Szabotálhatják a változást és a fejlődést.
A pszichológus szerint ezek a manipulatív mondatok gyakran hangzanak el egy nárcisztikustól. Befolyásolni próbálják velük az embereket, és általában sikerül is.
Bántó szándék nélkül is rosszuleshetnek a következő mondatok.
Ezen mondatok, kifejezések hiánya negatívan befolyásolja a kapcsolatokat - a nárcisztikus partner sosem mondja őket.
A Harvardon végzett pszichológus szerint ezeket a mondatokat csak azok a párok használják rendszeresen, akiknek sikeres és boldog a kapcsolatuk.
A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése sok mindenben eltér másokétól. Ezeket a mondatokat például csak ők használják rendszeresen.
Vannak olyan mondatok, amiket szinte mindenki hallott gyerekkorában a szüleitől, és csak később jött rá, hogy nem is igazak.
A nárcisztikus szülők mérgező mondatai borzasztóan károsak még a felnőtt gyerekekre is.
A magas érzelmi intelligenciájú emberek sok mindent másképp csinálnak, mint a legtöbben. Van például egy mondat, amit sokkal gyakrabban használnak másoknál.
Próbáld meg befejezni a retró reklámszlogeneket!
Ha lányod van, fontos, hogy a következő mondatok elhangozzanak időről időre.
Fejezd be a közmondásokat a három-három lehetőség alapján!
A bébiszitterek a családok eszement kéréseiről vallottak. Volt, aki egy napig bírta azokat elviselni.
Ezek a passzív-agresszív mondatok sokszor okoznak problémát a munkahelyeken. Gyakran frusztrációt, ellenszenvet is eredményeznek.
Ha a szülő nem figyel rá, milyen szavak hagyják el a száját, azzal akár életre szóló lelki sérülést, önértékelési gondokat, megfelelési kényszert okozhat a gyerekben.
Rossz fényben tünteted fel magad az állásinterjún, ha ezek a mondatok csúsznak ki a szádon. Lenullázod velük az esélyeidet.
Kisgyerekkortól kamaszkorig fontosak lehetnek a következő mondatok.
A gyerekek számára a szülők szava szent, ezért egyáltalán nem mindegy, hogyan kommunikálnak velük.
Sally Neuberger pszichológus egy olyan kérdést alkotott meg, amelynek hatékonyságát egy óvodában tesztelte.
Ha ezeket hallod egy nárcisztikustól, nem őszintén kér bocsánatot. Sokszor a felelősség elkerülése, a hárítás és a bűntudatkeltés a célja velük.
Meg tudod különböztetni a mondatfajtákat a beszélő szándéka szerint?
Egyszerű, mégis hatásos mondat, ami nem hagyja, hogy elfajuljon a veszekedés, és segít a problémamegoldásra koncentrálni.
Ha nem akarod, hogy egy életre elégedetlen legyen a külsejével, túlsúlyos gyereknek ezeket soha ne mondd.
A szülő véleménye meghatározó a gyerek számára, ezért nem mindegy, mi hangzik el egy rosszabb bizonyítványt kézhez kapva.
A manipulatív partner szinte észrevétlenül vonja velük befolyása alá a másikat, és éri el, hogy mindig neki legyen igaza.
Ha gyakran hallani a főnöktől ezeket a mondatokat, akkor szinte biztos, hogy mérgező személyiség.
A rossz hírek a napnak nem minden szakában hatnak egyformán az emberre.