Mi az a bicikliarc, és hogy néz ki? Ezzel riogatták a nőket a 19. században
Az 1800-as évek orvosai azt állították, hogy a biciklizés teljesen megváltoztatja az arcot, ez a veszély pedig különösen a nők esetében áll fenn.
Összesen 31 találat.
Az 1800-as évek orvosai azt állították, hogy a biciklizés teljesen megváltoztatja az arcot, ez a veszély pedig különösen a nők esetében áll fenn.
Betegségük miatt szörnyeknek tartották őket, és emiatt rengeteg megaláztatáson kellett keresztülmenniük.
Castiglione grófnéja, Virginia Oldoini nemcsak arról volt híres, hogy neves, előkelő férfiak szeretője volt, hanem arról is, hogy több száz képet készíttetett magáról.
Az afroamerikai sziámi ikerlányok már egészen kicsi koruk óta óriási látványosságnak számítottak. Millie-t és Christine McKoy-t cirkuszokban és freak show-kban mutogatták.
A híres sziámi ikerpár végigturnézta egész Amerikát, de az emberek jó része borzasztóan ellenségesen viszonyult hozzájuk. Házasságuk híre is hatalmas felháborodást keltett.
Caroline Astor a 19. századi New York ikonja volt, mindenki lenyűgöző ruháiról beszélt, elit partijaira pedig csak a társadalom krémje juthatott be.
A világ legerősebb nőjét már tinédzserkorában sem tudták legyőzni a férfiak birkózásban, 74 kilós férjét pedig játszi könnyedséggel pörgette a feje fölött.
Kató Koszpitál a 19. század hírhedt sorozatgyilkosa volt.
Liane de Pougy férjhez ment, miután megszökött az apácazárdából, erőszakos házasságából pedig Párizsba menekült. A francia főváros leghíresebb kurtizánja lett.
Arinobu Fukuhara gyógyszerészből lett a világhírű Shiseido márka alapítója és vezetője. Forradalmasította a japán szépségipart, első arcápolója pedig a mai napig nagy kedvenc a vásárlók körében.
Martha Matilda Harper forradalmasította a hajápolást egy olyan korban, amikor még a hajmosás sem volt alapvető szokás. Így lett a szegény lányból sikeres üzletasszony.
Napóleon ükunokahúga, Marie Bonaparte a női orgazmust kutatta, és szinte megszállottan meg akarta tapasztalni a vaginális gyönyört.
A szegény körülmények közt élő asszonynak elege lett a megaláztatásból és az igazságtalanságból. Nem volt hajlandó elfedni kebleit, de az adót sem fizette be.
Cléo de Mérode stílusát a legelőkelőbb hölgyek másolták, szépségéért a híres művészek is odavoltak. Tehetségével, külsejével a belga királyt is levette a lábáról.
William Dorsey Swann drag queenként az LMBTQ-közösségek jogaiért is harcolt.
Madame Rachel üzletébe özönlöttek a nők méregdrága, örökké tartó szépséget ígérő krémjei miatt. Termékei viszont az egzotikus összetevők helyett toxikus anyagokat tartalmaztak.
Szegény családból származó, törvénytelen gyermekből lett a 19-20. századi Európa legkeresettebb nője, leghíresebb kurtizánja Belle Otero.
Lehet, hogy jól mutatott a smaragdzöld ruha, de legalább ennyire veszélyes is volt.
Az ukrán nő különleges öltözködésével nagyon kitűnik a tömegből. Mindennap 19. századi ruhadarabokat visel.
A 19. századi vallási csoportban meglepően nagy szerepet játszott a szexuális szabadság. Így működött az Oneida közösség.
A 18. század végén és a 19. század elején mindenki úgy akart kinézni, mint Beau Brummell: a piperkőc férfi igazi stílusikon volt Londonban.
Fájdalmas szerkezetekkel akarták megelőzni a viktoriánus korban a férfiak erekcióját, illetve azt, hogy magukhoz nyúljanak.
A 18-19. században szóba sem jöhetett olyan fürdőruha, ami többet láttatott a testből. Szinte utcai szettekben strandoltak a nők.
Minden mozdulatnak más-más jelentése volt a viktoriánus kori ismerkedés során. Könyveket, legyezőket, zsebkendőt is használtak az érzelmek kifejezésére.
A viktoriánus kor legfontosabb kiegészítője a kesztyű volt. Enélkül utcára lépni hatalmas illetlenségnek számított.
Veres Pálné lánya oktatása miatt kezdett a nőképzés ügyével foglalkozni, és páratlan sikereket ért el. Addig küzdött, amíg iskolát nem alapíthatott.
A buggyos nadrágból és szoknyából álló bloomer kosztüm a női egyenjogúság és szabadság jelképe lett a 19. század közepén.
A viktoriánus kori emberek rajongtak a kitömött állatokért, a nők pedig gyakran a kalapjukon viselték őket.
Egészen bizarr és gyakran életveszélyes módszerekkel szépültek a nők a viktoriánus korban.
Pilisy Róza szegény lányból lett Pest leghíresebb, legműveltebb kurtizánja. Nemcsak az ország urai, de a külföldi előkelőségek is a lábai előtt hevertek.