Megfázás, nátha, torokfájás és orrfújás. Ezek a kellemetlen tünetek bizonyára téged is érintenek, és még rosszabbá teszik a közérzetet, ha hőemelkedéssel vagy lázzal is járnak. A legtöbb ember számára közismert, hogy mit kell tenni lázas állapot esetén, azt viszont sokan figyelmen kívül hagyják, hogy mitől kell tartózkodni ilyenkor, ha ugyanis erőlteted, akkor annak komoly következményei lehetnek. Nemcsak a kínzó tünetek erősödhetnek, hanem a betegség is súlyosbodhat. Legrosszabb esetben pedig megnő az olyan szövődmények kockázata, mint az influenza vagy a tüdőgyulladás. Olvasd el, mit érdemes elkerülni ilyenkor!

Tartózkodj a forró fürdőtől és a szaunázástól! A vírusoknak valóban érdemes befűteni ilyenkor, de azt célszerűbb belsőleg kivitelezni. A meleg fürdő még jobban felhevíti a testet, amikor az lenne a cél, hogy az lehűljön. A láz megemeli a pulzusszámot és gyorsabb munkára készteti a szívet. Ha forró fürdőt veszel, még inkább leterheled a beteg szervezetet. A forró italok fogyasztása viszont erősen ajánlott, mert azzal támogatod a lázas szervezeted munkáját a vírusok ellen. A gyógyteák a legalkalmasabbak erre a célra, mint a kamilla vagy a zsálya. Ezek a torok és a nyálkahártya gyulladását is enyhítik.

Magas láznál ne hagyd el a lázcsillapítást! Az újabb vélemények szerint 38,5, esetleg 39 fokig lehet hagyni a szervezetet, hogy önmaga dolgozzon, mert a láz valójában reakció arra, hogy az immunrendszer működésbe lép, és próbálja legyűrni a kórt. Ám a magas láz az ellenkező hatást váltja ki. A legyengült szervezet akár lázgörccsel is reagálhat, és a szív- és érrendszer is extrém terhelésnek van kitéve általa. 38 foknál vagy felette fel kell keresni az orvost, és akár gyógyszeres lázcsillapítást kell alkalmazni, hogy ne romoljon tovább az állapot és a közérzet. Természetesen mindez egyéntől is függ, így a legjobb, ha a lázcsillapítással kapcsolatos kérdéseiddel legalább egy telefon erejéig felkeresed orvosodat már hőemelkedés esetén is.

Ne sportolj, ne eddz, ne mozogj! Aki lázas, annak legyengül a szervezete. Természetes reakció ez a vírusokkal küzdő test részéről. Ilyenkor eleve megnő a szervezet oxigénigénye, amelyet nem szabad azzal tetőzni, hogy plusz energiát vonsz el tőle. Magas lázzal járó betegségnél a munka és a szellemi koncentrálás is nehézségekbe ütközik, és az ezzel járó stressz még inkább akadályozza a szervezetet a kórokozók elleni harcban. A nyugalom, a pihenés és a megfelelő minőségi alvás elősegíti a mielőbbi gyógyulást és regenerálódást.

Ne koplalj, még ha nem is kívánsz semmit! Még ha éppen egy következetesen végigvitt fogyókúra kellős közepén is vagy, lázas állapot esetén függeszd fel. Az immunrendszerednek minden támogatásra szüksége van ilyenkor, és a diétás étkezés ezt nem segíti elő. Olyan táplálékokat kell beiktatni ilyenkor, amelyek megerősítik a szervezet védőpajzsát, és tele vannak vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel. A C-vitaminban és antioxidánsokban gazdag zöldségek és gyümölcsök elengedhetetlenek a legyengült test számára. Mindenképp egyél, akkor is, ha nem kívánsz semmit, és a folyadékpótlásról se feledkezz meg, lázas állapot esetén ez az egyik legfontosabb teendő.
Lappang benned a megfázás?
Ha te is azok közé tartozol, akik nem ússzák meg a náthát, nézd meg a képeinket. Olyan praktikákat ajánlunk, amelyek segítenek elkerülni a meghűlést.
Holnapra meggyógyulsz tőle: 7 dolog, amit csinálj meg, ha megfázás lappang benned
Nézegess képeket!
Elolvasom