Nagyanyáink legütősebb praktikái napégés ellen
A leégéskor hasznodra válhatnak a régi házi praktikák - ráadásul még a spórolhatsz is velük. Érdemes fejben tartanod egy-két hasznos trükköt!
Alapvetően a napégés megelőzése lenne a cél, hiszen a leégés roncsolja a szöveteket, a bőrt, és az anyajegyeknek sem tesz jót. Érdemes tehát minél magasabb faktorszámú naptejet használnod, hogy ne sülj rákvörösre, valamint a déli órákban árnyékba húzódnod.
Ha azonban nem sikerült megúsznod, és bőröd a kelleténél jobban megpirult, néhány hatékony házi gyógymód enyhítheti panaszaidat. Az alábbi trükköket valószínűleg már nagyanyád is ismerte, te azonban már lehet, hogy megfeledkeztél róluk.
Nyugtató borogatás, fürdő
Amikor szinte elviselhetetlennek érzed a fájdalmat a válladon, arcodon, érdemes borogatással csillapítanod azt. Az a legegyszerűbb, ha hideg vízbe mártasz egy kis törölközőt, és azt helyezed magadra. Ahogy felmelegszik sérült testrészed a forróságától, áztasd be újra, majd ismételd a műveletet 15 percig. Fokozhatod a hatást, ha egy pohár sovány tejet vagy egy pohár joghurtot keversz össze egy tálban, azonos mennyiségű vízzel és pár jégkockával. A fehérje nyugtató hatással lesz a bőrre: az átitatott textíliát tartsd húsz percig a bőrödön.
Ha nagyobb felületen égtél meg, vegyél hűtőfürdőt - így még az esti fülledt meleg hatásától is megszabadulsz egy rövid időre. Több hozzávalót is kipróbálhatsz, hogy megtaláld a számodra legtökéletesebb receptet. A fürdővízbe keverhetsz fél csésze zablisztet vagy egy csésze fehér ecetet, esetleg egy jó adag szódabikarbónát, hogy enyhüljön a feszítő, égő érzés.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
Segítség a konyhából
Remek kenőcsöt, vitalizáló pakolást készíthetsz leégett bőrödre a konyhádban található hozzávalókból. Gyorsíthatod a gyógyulást, ha a gyulladt felületet nemcsak hűtöd, hanem tápanyagokkal is segíted. Használhatsz uborkát, krumplit vagy almát, attól függően, hogy mit találsz éppen otthon. Nem kell mást tenned, mint vékony szeleteket vágni, majd azokkal betakarni tested leégett részét. Ha nem érzed kellemetlennek, rakd pár órára a hűtőbe a hozzávalót, hogy ezzel intenzívebb hatást érj el.
A liszt is segíthet, ha gyors enyhülésre vágysz. Kukoricaliszthez kell annyi vizet adnod, ami pépes masszává változtatja az elegyet. Ezt vidd fel egyenletesen a bőrödre. Akár kombinálhatod a két receptet: víz helyett használhatsz fejes salátából készült főzetet a dupla hatásért.
Moss meg egy egész salátát, szedd leveleire, rakd forrásban lévő vízbe, majd főzd öt percig. Szűrd le a lehűtött folyadékot, hagyd kihűlni, és ezzel keverd el a kukoricalisztet.
Ha csak egy kisebb részen kapott meg a nap, esetleg a szem körüli érzékeny bőr pirosodott be, segít a teafilter. Csak a fekete teát vagy zöld teát tartalmazó zacskócska felel meg a célnak, mert ezek nem tartalmaznak hozzáadott színezőanyagokat. Épp csak annyi hideg vízbe áztasd a filtereket, amennyit felszívnak, és fektesd a nedves kis párnákat a fájó területre.
Belső támogatás
A tökéletes hatás eléréséhez elengedhetetlen némi belső támogatás. Fontos, hogy sok vízzel és lédús gyümölcsökkel pótold a folyadékhiányt. Csak könnyű ételeket fogyassz, hogy ne terhelje a hosszas emésztés a szervezeted. Pirintartalmú fájdalomcsillapítóval a gyulladást is csökkented, ami elviselhetővé teszi az éjszakát.
Cikkünk a Reader’s Digest Szakorvosi tanácsadó - Házi gyógymódok című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!
- kamilla
- napégés
7 bevált, házi gyógymód leégés ellen
- joghurt
- kamilla
A legjobb módszer fájó napégés ellen
- rák
- megelőzés