Egészséges vagy árt a forralt bor? Ennyi alkohol van benne
Szinte mindenki szereti, de jót tesz a szervezetnek? Vagy inkább vigyázni kellene vele?
A forralt bornak, bár sokan korábban is előszeretettel fogyasztották, az utóbbi években egyre nagyobb a népszerűsége Magyarországon is, ami korántsem véletlen, amellett ugyanis, hogy hozzátartozik a karácsonyi vásárok hangulatához, és a hidegben felmelegíti az embert, otthon elkortyolgatva is jólesik egy nehéz nap után.
Amennyire finom, olyan jótékony hatással lehet az egészségre is, sokan mégis aggódnak fogyasztása miatt, elsősorban alkoholtartalmát emlegetve, mellyel kapcsolatban az sem teljesen tisztázott, van-e egyáltalán.
Miért jó a forralt bor?
A forralt bor fogyasztásának hagyománya régi időkre nyúlik vissza, amikor is a megsavanyodott bort próbálták ilyen formában, forralással, illetve fűszerek és méz hozzáadásával fogyaszthatóvá tenni.
A minőségi vörösbor már önmagában is számos egészségvédő hatással rendelkezik - antioxidáns-tartalma révén többek között segíthet megelőzni a szív- és érrendszeri, valamint a rákos megbetegedéseket -, melegen pedig, éppúgy, mint sok más meleg ital, kiváló ellenszere a megfázásnak és a náthának.
Mindezt a fűszerek is elősegítik, elég csak a szegfűszeget és a fahéjat megemlíteni, melyeknek baktérium- és vírusölő hatásuk van, alkalmasak a torok és a garat fertőtlenítésére, valamint csökkentik a gyulladást. Mindemellett emésztésserkentő hatással is rendelkeznek.
Már nagyanyáink is úgy tartották, a kalapkúránál kevés hatékonyabb megoldás létezik a megfázás elűzésére: ha szeretnéd kipróbálni, egy alapos fürdés után feküdj az ágyba, és igyál meg egy pohár forralt bort melegen.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mindez persze nem jelenti azt, hogy mértéktelenül kellene és lehet fogyasztani, egy pohár azonban nem árthat meg, különösen, ha egészségesen készíted el, valóban jó borból, cukor helyett pedig mézzel ízesíted, mely tovább fokozza a betegségellenes hatást.
Marad benne alkohol?
Bár sokan úgy vélik, a forralt borban a főzés hatására már semmi alkohol nincs, ez nem igaz, amivel számolni kell, ha például vezetsz, de akkor is, ha könnyen becsípsz.
Ahhoz, hogy a bor alkoholtartalma teljes egészében elillanjon, nagyon sokáig kellene forralni és főzni. A hagyományosan készített forralt bor alkoholtartalma 7-10%, de magasabb is lehet, ha épp csak melegíted és fűszerezed.
Holnapra meggyógyulsz tőle: 7 dolog, amit csinálj meg, ha megfázás lappang benned
Nézegess képeket!
ElolvasomNem árt tehát vigyázni vele, csakúgy, mint kihasználni a fogyasztásából fakadó jótékony hatásokat, ha egyébként is szereted. Ha szeretnél kipróbálni egy remek receptet, kattints ide!
OLVASD EL EZT IS!
- uborka
- másnaposság
Mi történik, ha megiszod a savanyúság levét? Elmondjuk, jót teszel-e vele
- alga
- táplálékkiegészítő