Fogyókúra kis pénzből: a diétának nem kell egy vagyonba kerülnie, ha jól csinálod

Így vásárolhatsz egészséges ételeket olcsóbban.

Spórolás fogyókúra közben
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Gyakran használt érv a fogyókúra és az egészséges táplálkozás ellen, hogy drága. Néhány friss élelmiszert beszerezni többe kerül, mint feldolgozott ételeket vagy a konzervváltozatokat tenni az asztalra, és akkor a különböző bioélelmiszerekről már ne is beszéljünk, melyek egészségesebbek és etikusan előállítottak ugyan, de az áruk sokszor csillagászati.

De általánosságban nem igaz, hogy az egészséges ételek sokkal drágábbak lennének, sőt, néhány egyszerű praktikával könnyen lehet, hogy vastagabb pénztárcával távozol a kasszától egy fogyókúra során, mint előtte. 

Már az egészségtelen ételek elhagyásával is spórolhatsz

Az egészségtelen ételek, a cukros üdítők, sós-olajos rágcsák, és édességek feleslegesek a szervezetnek, ha elhagyjuk őket, máris rengeteget spóroltunk. Hazánkban ezeket a nassolnivalókat külön adó is terheli, ami még magasabbra tornázza az árat, míg az egészséges alternatívák ennek töredékéért beszerezhetőek. Egészséges, hosszan eltelítő nassolnivalókra ebben a cikkünkben találsz jó példákat.

muzli

Ne keresd a lightot

Könnyű bedőlni annak a mindenhonnan ömlő reklámnak, hogy a light, kalóriaszegény, zsírszegény, csökkentett olajtartalmú ételek vásárlásával máris sokat tettél a fogyásért. Az ilyen termékek esetén sokszor a marketinget fizeti meg a vásárló. Inkább a csomagolást kell nézni, és az alapján mérlegelni - itt megtalálhatóak a tápértékkel kapcsolatos adatok. Egy fitt müzli 350 grammjáért akár 800 forintot is elkérnek a boltban, míg a fél kilós zabpehely pusztán 250 forint.

Hagyd el a cukros üdítőket

Egy kétliteres kóla ára 400 és 500 forint között van. Ezzel szemben a csapvíz szinte ingyen van, és Magyarország nagyobb városaiban kifejezetten jó minőségű is. Azonban ha ásványvízre váltasz a szénsavas üdítők helyett, még akkor is majdnem 300-400 forintot megtakaríthatsz üvegenként, egy üveg ásványvíz ugyanis legfeljebb 100 forintba kerül.

Vásárolj a szezon szerint!

A szezonális gyümölcsök és zöldségek mindig olcsóbbak, ezeket ugyanis könnyebb beszerezni, és nem kell külföldről importálni. Arról nem is beszélve, hogy - mivel nem utazzák át a fél világot ahhoz, hogy az asztalodra kerüljenek - frissebbek is. A legjobb megoldás az, ha ellátogatsz a piacra, és végignézed az árakat, lehet, hogy olcsóbb lesz, mintha boltban vásárolnád meg.

uborka

Válogass az olcsók közül!

Vannak bizonyos zöldségek és gyümölcsök, melyek szezontól függetlenül is általában olcsóbbak, ilyen például a fejes saláta vagy az uborka. Ezek a legtöbb salátába, ételbe jól beleilleszthetők, és káliumtartalmuk miatt vízhajtó hatásúak is. Ugyanígy mindig olcsón elérhető gyümölcs az alma. Ezekre érdemes építeni, ha takarékosan szeretnéd megtölteni az étrendedet zöldségekkel. Nassolnivalónak jó lehet a földimogyoró, nem kell a drága magvakat megvenni, ha épp nincs keret rá a hónapban.

Inkább fagyasztott, mint konzerv

Ha mégsem frissen veszed a zöldséget vagy gyümölcsöt, akkor inkább a fagyasztott változatot válaszd, ne a konzervet, mert utóbbiak a tartósítás során sokat veszítenek értékes tápanyagaikból. Akár a cukros lében álló gyümölcsbefőtteket, akár a tartósítószeres, sós lében ázó zöldségeket nézzük, az egyszerű liofilizálás még mindig sokkal jobb megoldás. Ráadásul a fagyasztott zöldségek kilós kiszerelése nem is drága. Míg a fagyasztott zöldbab kilója 500 forint, addig a konzerv változatból 300 gramm kerül ugyanennyibe.

Húst nagyobb tételben

A nyers húst érdemes hentesnél beszerezni, de ha kényelmesebb egy helyen megvenni mindent, akkor próbálj meg minél nagyobb tételben csomagolt, illetve minél kevésbé előkészített húst vásárolni, így sokat lefaraghatsz az árból. Ezt utána otthon felszeletelheted, és porciónként lefagyaszthatod. A fagyasztóban a hús akár egy évig is eláll. Mielőtt elkészíted, előző nap tedd át a hűtőszekrénybe, hogy lassan engedhessen ki, így az íze is olyan lesz, mintha frissen vásároltad volna.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Így rendezd be a konyhát!

Ha már megvan, mivel töltöd fel a szekrényeket, a tárolókat és a hűtőt, az sem mindegy, hogyan rendezed el a konyhádat. Sokkal több függ attól, hogy mit hol tárolsz, mint gondolnád.

Konyha fogyókúrához: nem gondolnád, mennyit számít, hogy mi van a fagyóban

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük