2 hét kenyér nélkül - Ennyit fogyhatsz, és ez történik a testedben, ha lemondasz róla

Látványos változást indít be.

Fogyókúra kenyér nélkül
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha már fogyókúráztál, akkor minden bizonnyal hallottál róla, hogy a fehér kenyérnek, zsemlének, kiflinek és péksüteményeknek nem sok keresnivalójuk van egy diétás étrendben. Nehéz azonban elképzelni, hogy valójában milyen jelentős dolog a tested számára, ha lemondasz róluk.

Ezek a tésztafélék gyakorlatilag rengeteg szénhidrátból állnak. Ha pedig a sütésükkor felhasznált liszt fehér, akkor abból hiányzik a legtöbb rost, így a szénhidrátok gyors felszívódásúak, amiknek fogyasztása növeli az étvágyat. Mi történik azonban, ha kiiktatod a kenyeret?

Fogyókúra kenyér nélkül

A kenyér maga nem kiemelkedő, de sok kalória: 100 grammban általában 250 kalória van, míg egy 30 grammos szeletben nagyjából 80. Ettől a teljes kiőrlésű termékek csak egy kicsit térnek el lefelé. Ez azt jelenti, hogy ha egy nap alatt hat vékony szelet kenyeret fogyasztasz, akkor azzal mintegy 500 kalóriát viszel be rostok és jelentős mennyiségű vitamin, ásványi anyag és antioxidáns nélkül. Ez egy 75 kilós, minimálisan aktív felnőtt nő számára a súlya tartásához szükséges nagyjából napi 2000 kalória negyede, ami rengeteg ilyen üres kalóriákból.

Ha az étrendedből egyszerre mintegy 500 kalóriának megfelelő mennyiségű kenyeret kiiktatsz, és nem is eszel helyette mást, akkor azt tapasztalhatod, hogy fogyásnak indulsz. Ez részben heti fél kiló zsírvesztés, részben pedig a szénhidráttartalékok csökkenésével akár még egy kiló elvesztett víz is lehet. Ez két hét alatt akár három kiló súlyvesztést is eredményezhet, különösen akkor, ha nemcsak a kenyértől, de más szénhidrátoktól is óvakodsz.

Az azonban, hogy 200 gramm kenyeret - gyors felszívódású szénhidrátot - egyszerűen kiiktass az étrendedből, nehezen tartható, és a nagyobb mennyiségű ételhez szokott szervezet valószínűleg éhséggel tiltakozik majd ellene. Éppen ezért javasolt inkább, hogy a kenyeret és a fehér lisztből készült termékeket ahol csak lehet, cseréld gyümölcsökre, zöldségekre, ahol pedig nem, ott válassz inkább teljes kiőrlésű termékeket, hiszen ezek szénhidrátjai lassú felszívódásúak.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A gyors felszívódású szénhidrátok bevitele megdobja a vércukorszintet fogyasztáskor, ám az később gyorsan vissza is esik, erős éhséget okozva. Ezzel szemben a lassú felszívódású szénhidrátok emésztése több időbe telik, tápanyagaik lassabban kerülnek be a véráramba, így nem okoznak nagy kilengéseket és étvágynövekedést.

Ha tartósan kevesebb gyors felszívódású szénhidrátot fogyasztasz, akkor az segíthet beállítani az optimális testsúlyt, csökkenti a fáradékonyságot, a hangulatingadozásokat és a fejfájás gyakoriságát, valamint az étvágyat. 

Szénhidrátszegény ételek

Ha szeretnéd kordában tartani a szénhidrátok fogyasztását, akkor nem árt, ha tudod, milyen ételekből ehetsz szabadon. A következő tíz táplálékban például szinte nincs is.

Ezeket edd, ha kerülöd a szénhidrátokat

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük