Nagyon hasonlítanak a szívrohamhoz a pánikbetegség tünetei: légszomj, hidegrázás is jelezheti a bajt
A pánikbetegség leggyakoribb tünetei megegyezhetnek a szívroham jeleivel is, ezért nem mindenki ismeri fel azonnal a teendőket.
A szívinfarktus és a pánikroham hasonló, ijesztő tünetekkel jár, egyaránt hirtelen érkezik, ám egészen különböző módon alakul ki.
Míg a szívinfarktus során a koszorúerek elzáródnak, megszűnik a szívizomzat vérellátása, és oxigénhiány lép fel, pánikbetegség esetén az agy téves jelzései miatt alakul ki a menekülési reflex, és nő meg az adrenalin szintje a szervezetben.
Pánikbetegség és szívinfarktus tünetei
A két probléma azonos tünetei közé tartozik a mellkasi fájdalom, a légszomj, a hidegrázás, a pulzus gyorsulása, a heves szívdobogás, a zsibbadás, a félelemérzet, az elmosódott látás és a szédülés, ami együttesen fellépve egy pánikroham esetén is még nagyobb kétségbeeséshez vezethet.
A legfontosabb különbség a kettő között, hogy a pánikroham fokozatosabban alakul ki az életfunkciók valódi veszélyeztetése nélkül, a tetőpontot elérve egyre gyengül, és néhány perc alatt lecseng, míg a szívroham hirtelen jön, és egyre erősödő mellkasi szorítással, vállba sugárzó fájdalommal jár.
Noha egy nagyon picit eltér egymástól a tünetek jellege, a hirtelen jött, különösen az első alkalommal fellépő pánikroham közben az ember sokszor nem is tudja, mi történik, esetenként csak utólag derül ki számára, hogy az élete nem volt veszélyben.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Orvosi segítséget igényelhet
A nőknél gyakoribb pánikroham kialakulásának okai nem mindig egyértelműek, akár félelem, lelki zavar, stressz is kiválthatja, de látszólag ok nélkül is felléphet, sőt, a rohamtól való félelem újakat is generálhat, ezért visszatérő probléma esetén nagyon fontos a pszichológus szakember felkeresése a megoldás megtalálásához.
Pánikbetegségről már nem alkalomszerű, hanem gyakran visszatérő rohamok esetén beszélhet az ember, mely egy pszichés eredetű zavar, ilyen szempontból a fóbiákhoz, a szorongáshoz vagy a kényszerbetegségekhez hasonlít leginkább, és szakszerű kezelést igényel.
Természetesen a tisztánlátás érdekében az orvos javasolhatja kardiológus szakorvos felkeresését is, hogy biztosan kizárható legyen más egészségügyi probléma, így a csendes szívinfarktus lehetősége.
Gemkapcsokkal mutatták meg a mentális betegségeket
Szeretnéd picit jobban megérteni, mit érezhet egy szorongó, vagy mit jelent a kényszerbetegség? A képek alapján talán közelebb kerülhetsz a válaszhoz.
Néhány gemkapocs van csak a képen, de egy perc alatt mindent megértesz a mentális zavarról
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- pszichológia
- félelem