Milyen ásványvizet válassz?

Megkérdeztük a szakértőt

Nehéz a véget nem érő bolti polcokról kiválasztani a számodra megfelelő ásványvizet.

Statisztikai adatok szerint kevés olyan élelmiszer van hazánkban, amely esetében az egy főre eső fogyasztás éves növekedési üteme olyan meredek lenne, mint az ásványvízé.

1979-től 2012-ig évi két literről 116-ra nőtt az egy főre jutó ásványvízfogyasztás - derült ki a Magyar Ásványvíz Szövetség és Terméktanács által készített felmérésből.

De vajon mekkora tudatossággal párosul ez a nagymértékű növekedés?

Milyen ásványvizet válassz?

Rendkívül fontos, hogy ne pusztán a dizájn alapján válassz ásványvizet, hanem alaposan átböngészd a címkét.

Mindenképpen nézd meg a termék ásványianyag-tartalmát, és lehetőleg az alacsonyabb dózisú vizet válaszd. Ugyancsak lényeges, hogy ne egyetlen kedvenc márkát vegyél rendszeresen, inkább három-négy fajtát variálj.

A szakértő javaslata

Kattints az alábbi videóra, és hallgasd meg, dr. Csiszár Miklós sebész és életmód-tanácsadó miért javasolja, hogy alacsonyabb ásványianyag-tartalmú vizet válassz!

Ásványvíz vagy forrásvíz?

Fontos dolog leszögezni: nem minden palackozott víz minősül ásványvíznek. Ásványvíznek azok a védett felszín alatti rétegből származó vizek számítanak, amelyek összetétele állandó, nyomelem-, valamint ásványianyag-tartalma számottevő. Ezen kívül még leemelhetsz a boltok polcairól forrásvizet - ennek ásványianyag-tartalma ingadozó lehet -, palackozott ivóvizet vagy akár szikvizet is. Erről a témáról bővebben olvashatsz korábbi cikkünkben.

Prémium vitaminok szerves forrásából

Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.   

Promóció

Csapvizet iszol?

Ha te nem tartozol a statisztikai átlaghoz, és nem gyarapítod a hazai ásványvízfogyasztók szomjas táborát, akkor sem biztos, hogy rossz nyomon jársz. Hazánkban ugyanis a legtöbb településen kifejezetten jó minőségű víz folyik a vezetéses hálózatból - ráadásul az ivóvíz a leggyakrabban ellenőrzött termékek közé tartozik. Előfordulhatnak eseti szennyeződések, ám ezek oka legtöbbször nem a vízforrásban, hanem a vízvezetékrendszerben keresendő. Ha többet szeretnél megtudni a hazai csapvíz minőségéről, a víztisztító berendezésekről, kattints korábbi cikkünkre.

Ezt is szeretjük