Megelőzi a rákot, növeli a libidót és védi a szíved: ismerd meg a filléres gyógyítót
Hallottál már az életbogyóról? A Keletről származó gyógynövény egészen hihetetlen erővel bír.
A kínai kúszómagnólia - latinul Schisandra chinensis - a köznyelvben csak életbogyó néven ismert. Nem véletlen az elnevezés, hiszen a növény egészségügyi szempontból jótékony tulajdonságai az egész szervezetre kiterjednek. Immunerősítő, vágykeltő és szívvédő hatása is ismert.
Kínai kúszómagnólia - életbogyó
A Schisandra chinensis akár több méter magasra is megnövő kúszónövény, mely kedveli a félárnyékot. Eredetileg Japánban, Kínában és Koreában őshonos. Már a második évben teremhet, lombhullató és télálló. Virágai májusban jelennek meg: erősen illatoznak, fehér vagy halványrózsaszínek.
Termése szeptember-október környékén érik, a bogyók átmérője körülbelül 6 mm, melyek 10 cm átmérőjű fürtökben nőnek. Az életbogyó húsa édeskés-savanyú, magja pedig kesernyés ízű. Bár a növény mérgező hatása nem ismert, alkalmazása előtt azért célszerű kikérned orvosod véleményét.
Ötízű gyümölcs
A Kínából származó növény ötízű bogyóként vagy gyümölcsként is ismert. A termés ugyanis édeskés-savanyú, a magja keserű és erős ízű. Levelei is fogyaszthatók tea formájában: ezeknek sós utóízük van.
Rákellenes életbogyó
A Kínában wu wie zi névre hallgató növény gyógyhatását már évszázadokkal ezelőtt felismerték. Az életbogyó immunerősítő hatására köztudott: növeli a sejtek, szövetek oxigénfelvételét, így segíti azok energiaellátását.
A benne található lignánoknak köszönhetően az életbogyó fogyasztása bizonyos fokú védelmet nyújt mell-, prosztata-, valamint vastagbélrák ellen. Jelenleg vizsgálják a kúszómagnólia ösztrogénreceptorokra gyakorolt hatását, valamint enzimgátló tulajdonságait is.
Vágykeltő magnólia
Az életbogyó fogyasztása a központi idegrendszerre is hatással van. Amellett, hogy a fizikai és szellemi teljesítőképességet növeli, afrodiziákumként sem utolsó. Kínában évezredek óta használják libidónövelőként. Fogyasztása pozitív hatással van a vérkeringésre, így merevedési problémák esetén is ajánlott. Egy nehéz és fárasztó nap után tehát érdemes elkortyolni egy csésze Schisandra chinensis-teát.
Szívvédő csodaszer
Az életbogyó hasznos vegyületei segítenek a vérkeringés helyreállításában, illetve egészséges szinten tartásában. A Schisandra chinensis csökkenti a zsír-, valamint mészlerakódásokat az erek falában, illetve olyan flavonidokat tartalmaz, melyek koleszterincsökkentő hatással bírnak. A növény rendszeres fogyasztásával megelőzhetők a keringési rendszert érintő egészségügyi problémák.
Így fogyaszd!
Nyersen
A növény vad formája Kínában honos, ahol az egyik legfontosabb gyógynövényként ismert, minden részét felhasználják. A bogyót nyersen is eheted – megvásárolhatod gyógynövényboltokban, illetve otthon is nevelheted.
Főzz teát!
A növény leveléből, illetve szárított terméséből tea készíthető. Forrázz le egy teáskanálnyi szárított Schisandra chinensist egy csésze vízzel, majd hagyd kicsit hűlni. Fogyaszthatod kevés mézzel, de jobb, ha csak magában iszod.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ínyenc lekvár
Oroszországban a kopaszkivi-lekvár ízét javítják vele, hogy pikánsabb legyen, de önmagában is készítenek dzsemet belőle. Bioboltokban keresheted a kínai kúszómagnólia terméséből készült lekvárt.
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- vitamin
Rákellenes, immunerősítő és bőrszépítő
- hagyma
- antibakteriális
Rákellenes, emésztésserkentő, antibakteriális
- táplálkozás
- libidó