A leghatékonyabb természetes csodaszer felfázás ellen

Az áfonya nem csak sütemények alapanyagaként, hanem a gyógyításban is hasznodra lehet!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

A téli hónapokban szinte elkerülhetetlen a felfázás, ami nagyon sok kellemetlenséggel járhat. Létezik azonban egy természetes csodaszer, melynek segítségével hamar elfelejtheted a felfázás minden tünetét: ez nem más, mint a vörös áfonya, melyhez ilyenkor elsősorban áfonyalé vagy kapszula formájában juthatsz hozzá.

A leggyakoribb női fertőzések természetes ellenszerei

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ellenálló növény orvosi célra: az áfonya jótékony hatásai

A vörös áfonya, bár Észak-Amerikában őshonos, ma már Európában is sok helyen megtalálható.

Magyarországon természetes környezetben a Zempléni-hegységben, a Mecsekben, illetve elszórtan a Nyugat-Dunántúlon - például az Őrségben, Göcsejben, a Kőszegi-hegységben - is él. Roppant ellenálló növény: a szélsőséges hideget is elviseli, de leginkább a nedves talajban és erős napsütésben érzi jól magát.

Orvosi célokra régóta használják, elsősorban a benne lévő csersav és az antocianin miatt, a magjából préselt olaj pedig omega-3 zsírsavakban gazdag. Terápiás és megelőző céllal egyaránt javasolt a fogyasztása, a húgyhólyagfertőzés, a felfázás, különféle májbetegségek, gyomorpanaszok és étvágytalanság kezelésére is használhatod. Az orvosok úgy vélik, hogy a vörös áfonya a stroke súlyosságát is csökkentheti, és a betegségből való felépülést is felgyorsítja.

Tudtad?
A vörös áfonya kapszula vagy akár áfonyalé formájában a fogszuvasodás ellen is véd, mivel összetevői megakadályozzák a baktériumok megtapadását a fogakon, így gátolják a lepedék képződését. A tiszta áfonyalé nagyon savas, ezért mielőtt elfogyasztod, célszerű felhígítani.

Felfázás ellen csodákra képes

Bár korábban a kutatók úgy gondolták, hogy az áfonya savasítja a vizeletet, mára bebizonyosodott, hogy ez nem így van.

Sőt, újonnan felfedezett összetevői - a fruktóz és az antioxidánsok - még ennél is pozitívabb hatást gyakorolnak a szervezetedre. Ezek az anyagok nemcsak azt gátolják, hogy a baktériumok megtelepedjenek a húgyutakban, hanem azt is megelőzik, hogy a húgyhólyag falán megtapadva szaporodni tudjanak.

A kutatásokból az is kiderült, hogy a sok áfonyalé fogyasztásával csökkenthető a húgyúti fertőzések gyakorisága a betegségre hajlamos embereknél. Ez a nagyszerű gyümölcs a betegség időtartamát is lerövidíti, ha viszont már elkaptad a fertőzést, feltétlenül fordulj orvoshoz! Ebben az esetben az áfonyát inkább a vényköteles gyógyszerek hatásának fokozására, mintsem önálló orvosságként lehet alkalmazni.

A gomba ellenes plusz

Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Promóció

Így használd az áfonyát: mikor és mennyit?

Ha a felfázás megelőzésére szeretnéd használni a vörös áfonyát, akkor naponta körülbelül 800 milligramm kivonatot érdemes fogyasztanod. Ez a mennyiség nagyjából 500 milliliter hígítatlan vörös áfonyalé napi kétszeri fogyasztásának felel meg - a boltban kapható gyümölcslé azonban túlságosan híg ahhoz, hogy hatékony lehessen. Gyógynövényboltokban viszont bármikor vásárolhatsz koncentrált áfonyalevet.

Íme, a legerősebb baktérium- és vírusölő növények

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ha túl savanyúnak találod a koncentrátumot, adj hozzá egyenlő arányban cukor nélküli almalevet vagy tiszta feketeáfonya-levet, ami egyébként hasonlóan jótékony hatóanyagokat tartalmaz. Tartsd szem előtt azonban, hogy a vörös áfonya oxaláttartalma miatt napi egy liternél nagyobb mennyiség hosszú távú fogyasztása nem kimondottan ajánlott, ugyanis növelheti a vesekövek kialakulásának kockázatát.

Tudtad?
Ha valamilyen véralvadásgátló gyógyszert szedsz, vagy esetleg olyan betegséged van, ami miatt vérrögképződésre hajlamos vagy, nem szabad vörös áfonyát fogyasztanod sem ital, sem koncentrátum, sem kapszula formájában, mivel az fokozhatja a gyógyszer véralvadásgátló hatását, és súlyos vérzést okozhat.

Cikkünk a Reader's Digest 1001 otthoni gyógymód című könyve alapján készült.

Ezt is szeretjük