4 bevált tipp, hogy ne hízd vissza a leadott kilókat
A koplalás után visszaszedett kilók bosszantóak, ráadásul az ingadozó testsúly az egészségnek sem jó.
Számos gyors fogyással kecsegtető, látványos eredményt ígérő diéta közül válogathatsz, ha meg akarsz szabadulni a túlsúlyodtól, az azonban más kérdés, hogy a szigorú diétával és koplalással elért eredményt meddig tudod megtartani.
Kevés kiábrándítóbb dolog van, mint amikor a befektetett munka és idő hiábavalónak bizonyul, mert a leadott kilók hetek alatt visszakúsznak, ráadásul többedmagukkal.
Ha a fogyókúra végén sem veszted el a fejed, és nem ugrasz fejest az első cukrászdába, hanem megfogadod tippjeinket, nem kell tartanod a jojó-effektustól.
Fogyj fokozatosan!
A jojó elleni küzdelemben akkor a legjobbak az esélyeid, ha már a diéta alatt elkezded a készülődést. Néhány pluszkilót ugyan gyorsan leadhatsz egy fontos esemény előtt, de ha komolyabb és tartósabb fogyásra vágysz, ne villámdiétákkal, hanem rendszeres sporttal és anyagcsere-átalakító étrendekkel próbálkozz.
Nagyon fontos a megfelelő salaktalanítás és a vitaminháztartás feltöltése. Így az emésztésed, valamint a kiválasztó folyamataid a diéta után is zavartalanul működnek majd, és nem okoz számukra problémát az sem, ha időnként egy szelet süteményt vagy egy gombóc fagyit kell lebontaniuk.
A fokozatos fogyás és a kiegyensúlyozott étrend azért is fontos, mert a szervezeted így nem érzékeli sokkhatásként a diétát, és nem kezd majd kétségbeesett raktározásba, amint ismét ételhez jut.
A tudományos alapokra helyezett, az anyagcsere és a kiválasztás működését is figyelembe vevő diétákkal, mint amilyen például a Good Carbo diéta, lényegesen jobban az esélyeid a tartós karcsúságra, mint egy kalóriamegvonások alapuló kúra esetében.
Hagyj időt az átállásra!
Ha véghez vittél egy emésztésjavító, méregtelenítő kúrát, és helyes működésbe hoztad az anyagcserédet, akkor az a korábbinál sokkal ellenállóbb lesz - ez azonban nem jelenti azt, hogy immunissá válik az emészthetetlen, üres kalóriát tartalmazó műételekre.
Csak azért, mert a visszahízástól tartasz, még nem kell életed hátralevő részére lemondanod a sajtburgerről, de ne egy több hónapig tartó diéta utáni első napon ülj be egy gyorsétterembe óriás menüt rendelni.
Hagyj időt a testednek arra, hogy a speciális étrend után visszahangolódjon a megszokott étkezésekre - a diéta alatt a gyomrod kímélve volt, könnyen emészthető, értékes tápanyagokban gazdag ételeket kapott, ezért most igazi sokkhatásként érné az az ebéd, ami a diéta előtt teljesen természetes volt a számára.
A fokozatok nélküli visszaállás könnyen tönkreteheti azokat az eredményeket, amelyeket az anyagcseréddel kapcsolatban elértél.
Attól függően, hogy mennyi ideig tartott a diéta, számolj hónaponként egy hetet az átállás időszakára, amikor a fogyókúra étrendjébe apránként visszavezeted a megszokott fogásokat.
Őrizd meg a jó szokásokat!
Egy diéta alatt nemcsak az anyagcseréd, az egész életmódod is megváltozhat. Lehet, hogy az egészséges, értékes étrendtől olyan könnyűnek és energikusnak érzed majd magad, hogy többé rá sem tudsz nézni bizonyos ételekre, amelyeket korábban imádtál, ám ha könnyű szívvel térsz is vissza a megszokott étrendedhez, néhány jó szokást akkor is megőrizhetsz a diétádból.
Szinte nincs olyan fogyókúra, amely ne hangsúlyozná, mennyire fontos a megfelelő folyadékfogyasztás - ha szeretnéd elkerülni a jojót, a fogyókúra után is igyál legalább másfél liter vizet, hogy a méregtelenítő, kiválasztó folyamatok zavartalanul működhessenek, így tested hatékonyabban veszi fel a versenyt az anyagcserét lassító lerakódásokkal szemben.
Ne hagyj fel a rostban gazdag étkezéssel sem - törekedj arra, hogy minden étkezés tartalmazzon legalább egy, ballasztanyagokban gazdag összetevőt, így tested könnyebben hasznosítja az elfogyasztott ételt, és a salakanyagok lerakódását is lassíthatod.
Húzd fel az edzőcipőt!
Ha a hízást nem anyagcserezavar vagy helytelen étkezés okozta, hanem nálad alkati sajátosság vezet a túlsúlyhoz, egyetlen biztos módszer marad, amivel megakadályozhatod, hogy a nagy harcok árán leadott kilók ne térjenek vissza - ez pedig a rendszeres mozgás.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egy vacsora utáni séta vagy reggeli torna mindenkinek jó hatással van az emésztésére, de ha le akarod győzni a génjeidet, ne érd be ennyivel! Ahhoz, hogy a lassanként rád tapadó grammok ne álljanak össze több kilós túlsúllyá, hetente legalább kétszer, 60 percen keresztül intenzív mozgást kell végezned. Ez lehet kardioedzés, fitneszóra vagy futás is, a lényeg, hogy az edzés végére alaposan megizzadj, és elégesd azokat a kalóriákat, amiket a tested úszógumivá alakítana.
OLVASD EL EZT IS!
- étkezés
- elhízás
Ezért nem fogysz egy grammot sem!
- túlsúly lelki okai
- elhízás okai
Ezért nem bírod végigcsinálni a diétákat!
- testalkat
- elhízás okai