Szabad lefagyasztani a bébiételt? Tippek, hogy a legegészségesebb falatok jussanak a kicsiknek
A kisbabák a legjobbat érdemlik, ezért nemcsak az a fontos, hogy miből készül az ételük, hanem az is, hogy hogyan.
Sok szülő nem ad bolti bébiételt a gyereknek, inkább maga főzi meg a répapürét vagy a sütőtökpapit.
Ez nemcsak egyszerű módja a táplálásnak, hanem még pénztárcabarát is, hiszen nagy összegeket lehet így megspórolni. Főleg akkor, ha egyszerre nagyobb mennyiség készül. De vajon biztonságos-e lefagyasztani?
Hogyan kell kezdeni a baba hozzátáplálását?
Az orvosok és védőnők azt szokták javasolni a szülőknek, hogy hat hónapos kortól már kezdjék meg a baba hozzátáplálását, főleg, ha már tud magától ülni, és megtartja a fejét. Az első szilárd ételei lehetnek zöldség- vagy gyümölcspürék, a párolt édesburgonyából készült püré összekeverve kis anyatejjel jó választás lehet a kezdetekhez.
Fontos, hogy kis adagokkal kell hozzászoktatni a kicsik szervezetét az új ételekhez, majd fokozatosan kell növelni a mennyiséget, így tudja a gyomruk a legjobban befogadni a táplálékot. A reakciókra is érdemes odafigyelni, hiszen a hasmenés, puffadás vagy piros foltok jelenthetnek ételallergiát, de ha fintorog, elutasítja az ételt, az is azt jelenti, hogy nem ízlik neki az adott alapanyag, érdemes arra az ételre később visszatérni - amikor már más ételekhez jobban hozzászokott, megszerette őket.
Így érdemes otthon bébiételt készíteni
Ha valaki otthon szeretné elkészíteni kisbabájának az ételt, néhány fontos dologra érdemes odafigyelni:
- Válassz főként bio-, ellenőrzött forrásból származó friss zöldségeket, gyümölcsöket.
- Az alapanyagokat alaposan, többször át kell mosni forró vízben.
- Az edényeket, eszközöket fertőtlenítsd, többször is áztasd forró vízbe őket.
- A só, a cukor, valamint a fűszerek használatát kerüld, hiszen a babának az a legjobb, ha a zöldségek, gyümölcsök eredeti ízét szokja meg,és nincs is szüksége ezekre.
- Ne főzd, hanem párold az ételt, tehát kevesebb vízben, fedő alatt készítsd el a zöldségeket, így az ízük és a vitamintartalmuk is jobban megmarad.
- Botmixer vagy turmixgép segítségével pürésítsd a már megpárolt alapanyagokat.
A maradék mehet a fagyasztóba?
Sok szülő aggodalma, hogy mit kezdjen a maradék bébiétellel, másnap is ehet-e belőle a csecsemő, esetleg le lehet-e fagyasztani későbbre.
Ha valamiből sok készült, vagy már nem bírja megenni a baba, be lehet rakni a hűtőbe, alaposan lefedve, és 1-2 napon belül kerüljön elfogyasztásra.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A fagyasztóba is be lehet rakni a finomságokat, de itt is ügyelni kell arra, hogy két hónapnál tovább ne legyen a mélyhűtőben, valamint a kiolvasztás után azonnal melegítsék, és a lehető legrövidebb időn belül kapja meg a baba. A lefagyasztott ételekre mindenképp érdemes ráírni, hogy mikor készültek, mikor járnak le, és hogy mit tartalmaznak az adott pürék, hiszen könnyen összekeverhetőek, ha csak a színüket látod. Érdemes kisebb porciókban fagyasztani, akár jégkockatartóban, hiszen a már kiolvasztott bébiételt tilos visszafagyasztani.
5 zöldség, amit szeretni fog a gyerek
Ahhoz, hogy a pici megszeresse a zöldségeket, és később se csak külső kényszer hatására egyen egészséges ételeket, te is rengeteget tehetsz.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
- bébiétel
- baba
- baba táplálása
- etetés
- egészség
- egészséges
- egészséges táplálék
- zöldség
- gyümölcs
- táplálkozás
- hozzátáplálás
- Gyerek
OLVASD EL EZT IS!
- kisgyerek
- egészségtelen
Mire a kicsi járni kezd, már hozzászokott a cukorhoz: ezért kell elolvasni a bébiétel címkéjét
- csecsemő
- első év
4 káros anyag a bébiételekben
- baba
- gyümölcs