Megszívod, ha autóval erre mész Budapesten: kerüld el a pünkösdi hosszú hétvégén
Aki a fővárosban lesz a pünkösdi hosszú hétvégén, jó, ha tudja.
A pünkösdi hosszú hétvégén is autómentes lesz a pesti alsó rakpart, a mozogni és kikapcsolódni vágyók szombat hajnaltól pünkösdhétfő estig használhatják a Margit híd és az Erzsébet híd közelében lévő Irányi utcai lehajtó közötti rakpartszakaszt – tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
A pünkösdi hosszú hétvégén autómentes lesz a pesti alsó rakpart
Közleményük szerint az érintett rakpartszakaszra a péntekről szombatra virradó éjszakától kedd hajnalig nem hajthatnak be a gépjárművel és taxival közlekedők. A déli irányú közúti forgalom az Irányi utcai lehajtón térhet a rakpartra, a Közraktár utcától északi irányba közlekedők a Havas utcánál hagyhatják el azt.

A társaság felhívta a mozogni vágyók figyelmét, hogy az Erzsébet híd (Irányi utca) és a Közraktár utca között nem szabad az útpályán gyalogolni, a megnyitott rakpartszakaszt déli irányból az alsó rakpart járdáján vagy a felső rakparton közlekedő villamosokkal lehet megközelíteni.
Az Erzsébet híd pesti hídfőjétől érkezők a Március 15. tér villamosmegállóból déli irányba sétálva érik el a megnyitott rakpartot – írták. A BKK azt kéri a kerékpárral vagy rollerrel közlekedőktől, hogy fokozottan figyeljenek a gyalogos felnőttekre és gyermekekre.
10 lebilincselő utazás a bakancslistán túl
Soós Gergely: Nemnormális útjaim
Az exkluzív kivitelű, gazdagon illusztrált, prémium minőségű fotókkal teli kötetben olyan különleges helyeken járunk, amelyek már önmagukban is kizökkentenek a megszokottból.
Kíváncsi vagy a világra? Most 10% kedvezménnyel felfedezheted! Keresd az Inda Press webáruházában!
Promóció
Mikor szabad jobbról előzni? Ezt a KRESZ-szabályt sokan napi szinten megszegik
A szabályos előzés szabályait a KRESZ világosan leírja.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)














