Elégedettebb az életével a gyerek, ha ezt csinálja - Egyszerű, és a kutatások szerint működik

Az étkezési szokások nagymértékben befolyásolják a jóllétet, a tudományos eredmények szerint a gyerekek mentális egészségére is hatással vannak.

A reggeliző gyerekek egészsége
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Reggelizz úgy, mint egy király, tartja a mondás, és talán nem véletlenül, hiszen a reggeli sokak szerint a nap legfontosabb étkezése. Rengeteg kutatás foglalkozott már azzal, hogy az étkezések minősége és mennyisége milyen hatást gyakorol az egészségre. Az elmúlt években azt is sokan vizsgálták, hogy a gyerekek jóllétét hogyan befolyásolja a reggeli étkezés megléte, illetve hiánya.

A reggeliző gyerekek egészsége

Egy közel 150 ezer fős, gyermekekkel és serdülőkkel végzett kutatásban a gyerekek beszámolói alapján arra az eredményre jutottak, hogy elégedettebbek az életükkel azok, akik rendszeresen reggeliznek, mint azok, akiknél valamiért elmarad ez a szokás.

reggeli-egeszseg
Fotó: Liderina / Getty Images Hungary

A kutatás 42 országban élő 10-17 év közötti gyerekek bevonásával történt, akiknek anonim kérdőíven kellett beszámolniuk a reggelit érintő szokásaikról, a hétköznapokat és hétvégéket is illetően. Arról is megkérdezték őket, hogy hogyan érzik magukat, mennyire elégedettek az életükkel. Az eredmény egyértelműen azt mutatta, hogy azok a gyerekek, akik mindennap reggeliztek, elégedettebbek, és pontszámaikkal a sor elején álltak, mint azok, akik soha nem reggeliztek, és a legalacsonyabbra értékelték az elégedettségüket. Ausztráliában egy 70 ezer, 8-18 év közötti gyermeken végzett kutatás ugyanerre az eredményre jutott.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Konkrétabb kutatások ennél továbbmentek, és azt is megállapították, hogy a reggeli a mentális és fizikai egészség vonatkozásában is fontos, olyan területeket befolyásol pozitívan, mint a jobb memória, kognitív funkciók és a fizikai aktivitás. Egy koreai tanulmány arról számolt be, hogy a gyerekeknél különféle szomatikus tünetek, mint amilyen a fejfájás, a fáradtság, az alvászavarok és a hányinger csökkenésével jár a reggelizés gyakoriságának növelése.

reggeli-egeszseg
Fotó: Studio4 / Getty Images Hungary

Korábbi kutatások megállapították, hogy a reggeli kihagyása minden korosztályban növeli a stressz, a depresszió és a szorongásos állapotok kialakulásának kockázatát. A kutatók arra jutottak, hogy a reggeli az alapvető vitaminok, ásványi anyagok és tápanyagok szervezetbe juttatásával a fizikai állapot optimális működését biztosítja, és ezzel a mentális egészségre is hatással van.

Az 5 legrosszabb reggeli táplálkozási szokás, ami lassítja az anyagcserét: nem csak az a baj, ha kihagyod a reggelit

Az anyagcserét számos dolog befolyásolja, többek között az is, hogy hogyan indítod a napodat.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük