Felfázás ellen: így készítsd a csalán- és a pitypangteát!

Vásárolj gyógynövényboltban szárított csalánt vagy pitypangot, és főzz hólyaghurut elleni teát!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A téli hónapokban sok nő életét keseríti meg a felfázás, más néven hólyaghurut. A betegséget legtöbbször az E. coli baktérium okozza, amely a húgycsőbe és a húgyhólyagba kerülve irritálja azok falát.

Gyógyító növényünk, a pitypang

A gyógyszeres kezelés kiegészítésképpen érdemes kipróbálnod az alábbi két gyógynövényt, melyek segíthetnek elpusztítani a baktériumokat és megszüntetni a gyulladást.

Az ezerarcú csalán

A csalánt legtöbbször húgyúti fertőzések kezelésére használják, de reumatikus panaszok és allergia ellen, valamint immunerősítőnek is jó. A gyógyászatban alkalmazott csalánlevél - valamint a gyökér - kávésavat és a kávésav-származékokat, telítetlen zsírsavakat, kovasavat és ásványi sókat - káliumot, kalciumot - tartalmaz.

Ezeknek köszönhetően a csalánlevélnek vízhajtó és erős gyulladásgátló hatása van. Frissen préselt lé, kapszula és cseppek formájában is kapható, ám most a tea receptjét szeretnénk megosztani veled.

Így készíts csalánteát!

Egy-két teáskanál szárított csalánteát vagy -hajtást forrázz le egy csésze - még forrásban lévő - vízzel. Hagyd állni tíz percig, azután szűrd le.

A leggyakoribb női fertőzések természetes ellenszerei

Nézegess képeket!

Elolvasom

Naponta két-három csészével fogyassz belőle. Fokozhatod a húgyutak átmosását, ha minden csésze csalántea mellé megiszol egy pohár vizet is.

Pitypang - a soknevű

A pitypangot számtalan elnevezéssel illeti a népnyelv. Attól függően, hogy az ország melyik részén jársz, hallhatod kutyatejként, gyermekláncfűként emlegetni, de nevezhetik akár kákicsnak is. A gyógyászatban a növény összes részét alkalmazzák, de főleg a levele és a gyökere gazdag hatóanyagokban. Zöldjében található réz, cink, de számos aminosav, flavonoid és keserűanyag is. A gyökér emellett nagy mennyiségű káliumot, karotinoidot, C-és E-vitamint, valamint B-vitamin-komplexet tartalmaz. A pitypang epehajtó, vízhajtó és veseserkentő hatású.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Így készíts pitypangteát!

Két teáskanál szárított pitypanghajtásra és -gyökérre önts egy csésze vizet. Ezután gyorsan forrald fel, majd hagyd állni tíz percig. Naponta két-három csészével fogyassz belőle. A gyorsabb hatás elérése érdekében ennél a teánál is érdemes egy-egy pohár vizet innod.

Még több gyógynövény!

Ha kíváncsi vagy a különféle gyógynövények egészségügyi hatásaira és felhasználási lehetőségeikre, kattints az alábbi gyógynövénylexikonunkra és böngéssz kedvedre!

Cikkük megírásában az Athenaeum Kiadó Kis kolostori patika című könyve segített.

Ezt is szeretjük