Immunerősítő, véd a cukorbetegségtől, és zsírt éget
Nem kerül pénzbe, és védi az egészséged?
A boldogság világnapja meglehetősen új keletű dolog, idén március 20-án ünnepeljük harmadszor - köszönhetően annak, hogy az ENSZ kinyilvánította: a boldogság keresése az emberi lét egyik alapvető célja.
A pozitív életszemlélet és az örömre való általános képesség nem csupán a közérzetedet javítja, de hosszú távon számos egészségre gyakorolt pozitív hatása van.
A boldogság hatása az egészségre
Immunerősítő
Ha képes vagy pozitívan tekinteni a veled történő eseményekre, nem vagy magányos, és a jövő nem félelemmel, hanem bizsergető izgalommal, kíváncsisággal tölt el, az javítja szervezeted immunműködését.
Az agy és az immunrendszer olyan fontos szervei, mint a csecsemőmirigy vagy a csontvelő, összeköttetésben állnak egymással.
A Kaliforniai Egyetem vizsgálata szerint azonban az immunműködés szempontjából nem mindegy, hogy mi okoz boldogságérzetet. A belső indíttatásból végzett jó cselekedetek eredményeképpen a szervezetben alacsonyabb a gyulladást okozó génkifejeződés és magasabb a vírusellenes génexpresszió. Ugyanakkor a hedonista életmódból fakadó örömök éppen ellentétes hatást váltanak ki. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz erről a folyamatról.
Mosolyok cukorbetegség és túlsúly ellen
A hangulatod hatással van a vércukorszintedre - ezáltal pedig hosszú távon a testsúlyodra és a cukorbetegség kockázatára is. A stresszhormonok közvetlenül képesek hatni a vércukorszintre, így a tartósan rossz hangulatú, feszült idegállapotú emberek esetében könnyebben alakul ki túlsúly, inzulinrezisztencia, csökkent glükóztolerancia - amelyek már a cukorbetegség előszobáinak tekinthetőek.
Egy korábbi kísérlet szerint mindössze napi 15 perc nevetés elég ahhoz, hogy hosszú távon - egy év alatt - két kiló súlyfeleslegtől szabadulj meg.
Meghosszabbítja az életet
Mindezeken kívül egy kutatók szerint a jó hangulat erős korrelációt mutat a hosszú élettel.
Természetesen nem önmagában a mosoly és a nevetés hat jótékonyan az egészségre. Sőt, a tettetett jókedv valójában épp ellenkező hatással van a szervezetre, mint a valódi boldogság. A részletekért kattints korábbi cikkünkre!
Andrew Steptoe pszichológus, epidemiológus, a Londoni Egyetem kutatója követéses vizsgálatában 11 ezer 50 évnél idősebb ember kedélyállapotának egészségre gyakorolt hatását vizsgálta két éven át. Az eredmények azt mutatták, hogy a boldog emberek 35%-kal kisebb eséllyel haltak meg a következő öt évben, mint azok, akik pesszimistán néztek a jövőbe.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- barátság
- tudomány
Mennyi munkahelyi barátod van? Ekkora esélyed van a cukorbetegségre
- boldogság
- házasság