A stresszre adott természetes reakció, hogy a mellékvese adrenalint, stresszhormonokat termel, ezáltal a szervezet felkészül a nehéz helyzetre. Ha azonban ez a válaszreakció túl hamar jön létre, illetve az állapot túl hosszan áll fenn, a szervezetben felhalmozódnak a stresszhormonok, és feszültség, szorongás alakul ki.
Annak érdekében, hogy ez az állapot minél előbb oldódjon, érdemes sportolnod, valamint olyan táplálékokat fogyasztanod, melyek segítnek megszüntetni azt. Lapozd át az alábbi galériát, és tudd meg, mely gyógyteáktól várhatod a szorongás oldódását!

A ginzeng jótékony hatást gyakorol a stresszhormonokat termelő mellékvesére, segíti annak megfelelő működését. Fokozza a szervezet ellenálló képességét mind a fizikai, mind a pszichés támadásokkal szemben. Forrázz le egy teáskanál ginzenggyökeret egy csésze vízzel, hagyd állni öt-tíz percig, majd fogyaszd melegen, naponta többször. Tudj meg többet a ginzengről!

A komlóról valószínűleg a sörfőzés jut először eszedbe, pedig szorongásoldó teaként is fogyasztható. A komlótobozkák gyógyászatban alkalmazott mirigyszőrei nyugtató hatású lupulon és humulon nevű keserűanyagokat tartalmaznak. Egy teáskanál szárított komlótobozkát forrázz le egy csésze vízzel, majd tíz perc után szűrd le. Napközben többször is fogyaszthatod.

A levendula nyugtató, feszültségoldó hatása miatt kifejezetten alkalmas stresszoldásra. Cserzőanyagok, linolool- és linalil-acetát-tartalmú illóolaj található benne. Egy teáskanálnyi szárított virágot önts le másfél deci forrásban lévő vízzel, hagyd állni lefedve tíz percig. Kevés mézzel ízesítve, lefekvés előtt fogyaszd. Így használd a levendulaolajat!

A hárs virága egy sor értékes tulajdonsággal bír. Izzasztó hatása miatt tea formájában kiválóan alkalmazható meghűlés ellen. Ezen kívül nyugtató hatása révén remekül használhatod a szorongás enyhítésére is. Két teáskanál szárított hársfavirágot forrázz le fél liter vízzel, hagyd állni tíz percig, majd szűrd le, és kevés mézzel fogyaszthatod.

A citromfüvet a népi gyógyászat régóta alkalmazza idegi panaszok, nyugtalanság ellen. Főbb hatóanyagai a citronellal és a citral, de tartalmaz cseranyagokat, keserűanyagokat és flavonoidokat is. Öt teáskanál citromfűlevelet forrázz le másfél deci vízzel, tíz percet hagyd állni, majd szűrd le, és fogyaszd. Tudj meg többet a szorongásoldó gyógynövényről!

A golgotavirág flavonoidokat, ciánglikozidokat és nyugtató hatású illóolajat tartalmaz, melyeknek köszönhetően természetes szerként alkalmazható szorongás ellen. Egy teáskanál szárított növényt forrázz le egy csésze vízzel, majd tíz perc múlva fogyaszd. Naponta kétszer-háromszor is érdemes egy-egy csészével innod belőle.

A bazsalikom illóolajainak köszönhetően segít az álmatlanság, a szorongás, a túlzott szellemi megterhelés okozta stressz leküzdésében. Két gramm bazsalikomlevelet forrázz le egy csésze vízzel, majd hagyd ázni tíz percen át. Főétkezéseket követően fogyaszd.
Képeken 8 hétköznapi álomrabló, amire nem gondolsz
A tévénézés vagy az alkoholfogyasztás megzavarhatja az éjszakádat, és másnap fáradtan, kimerülten ébredsz.
Ezért alszol rosszul! Képeken 8 hétköznapi álomrabló, amire nem gondolsz
Nézegess képeket!
Elolvasom