6 figyelmeztető jel, hogy kiszipolyoz a munkahelyed: ha ezeket tapasztalod, ideje váltani
Amikor a munkahelyed okozta szorongás, motiválatlanság már az egész életedre rányomja a bélyegét, ideje váltanod.
Mindenkinek vannak jobb és rosszabb időszakai a munkahelyén. A rendkívül stresszes napok, hetek megterhelik az embert, és előfordul, hogy úgy érzi, nem képes megoldani a feladatokat, nem való neki az a pozíció, vagy új állást kellene keresnie.
A mélypontok normál esetben viszonylag hamar véget érnek, de ha hosszú ideig gyötörnek hasonló érzések, az már súlyosabb problémákra utal. Amennyiben az egész életedet a munkahelyi gondok, nehézségek uralják, tényleg elérkezett az ideje a váltásnak. Ha a következő jeleket tapasztalod magadon, komolyan fontolóra kell venned az álláskeresést, hogy elkerüld a teljes kiégést, és megőrizd, illetve újra felépítsd a mentális, lelki egészségedet. Arra utalnak, hogy teljesen kiszipolyoz a munkahelyed.
Állandóan úgy érzed, kihasználnak
Már egy ideje úgy érzed, hogy akármit is csinálsz, nem értékelik a feletteseid, és a fizetéseden sem látszik meg, milyen jól dolgozol? Ha régóta úgy gondolod, hogy a cég csak kihasznál, és nincsenek pozitív kilátásaid a jövőre nézve, akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy új állást keress. Először vedd át pontról pontra, hogy miért gondolod ezt így, illetve hogy mennyire jogos, vagy van-e esély a változásra, és ez alapján hozd meg a döntést.
Már nem érdekel a teljesítményed
Ha először még lelkesen, motiváltan dolgoztad végig a mindennapjaidat, most viszont már csak a minimumot tudod és akarod nyújtani, akkor sem biztos, hogy a jelenlegi pozíciódban kellene maradnod. Amy Morin szerző és pszichoterapeuta szerint ez azt jelenti, hogy teljesen elvesztetted az érdeklődésedet a munkád iránt. Ha nem cselekszel időben, elbocsájtás is lehet a vége.
Nem tudsz másra gondolni
Szintén intő jel, ha esténként, hétvégenként vagy akár éjszakánként is a munkád, a munkahelyi problémák járnak az eszedben, és sehogy sem tudsz szabadulni a negatív, szorongást keltő gondolatoktól. Mindez hosszú távon depresszióhoz vezethet, és a párkapcsolatokra is rendkívül káros, ezért ha sokáig fennáll a jelenség, szintén javasolt a váltás.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A közös programok is megterhelőek
Nincs kedved a közös ebédekhez, és inkább egyedül fogyasztod el az ételt az asztalodnál? A munka utáni programok vagy a közös ünneplések megterhelőek számodra, és igyekszel különböző kifogásokkal kibújni alóluk? Ha ezt veszed észre magadon, érdemes átgondolnod, miért is van így. Ha korábban imádtál a kollégákkal beszélgetni, és szívesen töltöttél velük időt, akkor valószínűleg itt az ideje, hogy felfrissítsd az önéletrajzodat.
Állandóan panaszkodnál
Ha a „milyen volt a napod?” vagy a „mi a helyzet az irodában?” kérdésekre egész panaszáradatot zúdítasz a párodra, a barátaidra vagy a családodra, az is arra utal, hogy teljesen kiszipolyoz a munkahelyed. A problémák elmesélése megkönnyebbülést hoz, de ha úgy érzed, végeláthatatlan negatív dologról tudsz mesélni, és semmi pozitívat nem találsz köztük, az intő jel lehet. Az állandó panaszkodás Amy Morin pszichoterapeuta szerint rombolja a mentális egészséget, és még több szorongást, frusztrációt eredményez.
Szorongós vasárnapok
Akkor is eljött az ideje a cselekvésnek, amikor a vasárnapok már nem a kikapcsolódásról, hanem a következő héttől való szorongásról, félelemről szólnak. Ha rendszeresen erős szomorúság vagy aggodalom tölt el a hétfő miatt, az súlyos problémára utal, hosszú távon pedig ellehetetleníti a lazítást, és káros a mentális egészségre. Az normális, ha szívesen elfogadnál még pár szabadnapot a hétvégéhez, vagy a nyaralásból nincs kedved visszatérni az irodába, de ha minden hétvégén rettegsz a hétfőtől, az megmutatja, hogy ideje váltanod.
Mit csinálj, ha boldogtalan vagy a munkahelyen, de nem váltanál?
A kutatók és a pszichológusok szerint néhány apró, jelentéktelennek tűnő változtatás, tevékenység képes egy kicsit feldobni a hangulatodat, új energiával tölteni fel, motiváltabbá tenni, illetve a munkahelyi légkört is javítani. A következő apróságokat mindenképpen iktasd be a napi rutinodba az irodában, ha nem akarsz felmondani. Kutatások és szakértők bizonyították a hatásukat.
Boldogtalan vagy a munkahelyeden? 10 dolog, amit meg kell tenned, ha nem akarsz felmondani
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- munkahely
- állásinterjú