Kódold tartós fogyásra a tested!

Így működik a géndiéta

Ha figyelembe veszed, mit igényelnek génjeid, könnyebben elérheted a kívánt eredményt.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
A nők jelentős része életét a felesleges kilók elleni küzdelemmel tölti. Ha te is ebbe a csoportba tartozol, és még nem találtad meg a megfelelő diétát, az nem feltétlenül azért van, mert egyszer-egyszer bűnöztél a fogyókúra ideje alatt. Az amerikai Stanford Egyetem tudósai ugyanis rájöttek, rendelkezünk egy génnel, mely befolyásolja, hogy szervezetünk milyen mértékben vesz fel bizonyos tápanyagokat.
 


A kutatások során 100 fogyókúrázó nő szájából vettek DNS-mintát, majd megvizsgálták, milyen kapcsolat van a fogyókúra típusa és a szervezet zsír- és szénhidrát-felhasználása között.

Az eredmény bizonyosan meghatározó a jövő új diétatípusaira nézve is: akik a genetikai beállítódásuknak megfelelő diétát követtek, kétszer annyit fogytak, mint társaik, és derékbőségükből is kétszer annyit veszítettek.

A gének a felelősek

Bár először riasztónak tűnhet, hogy genetikus szükséges ahhoz, hogy megállapítsa, milyen fogyókúrára van szükséged, a vizsgálat egyszerű, és több létfontosságú eredményt is kaphatsz. Az első, hogy megtudod, mennyire vagy hajlamos a hízásra, vagyis rendelkezel-e azzal a génnel, mely magában hordozza a plusz kilókra való nagyobb kockázatot.
 
A gén variációi határozzák meg, hogy mekkora valószínűséggel válhatsz túlsúlyossá az évek alatt. A jó hír viszont az, hogy a kutatás megállapította, hogy azoknál, akik sokat mozognak, ez a gén nem befolyásolja a testsúlygyarapodást. A legjobb tehát, ha sportolsz valamit, vagy legalább naponta sétálsz, így biztosan ki cselezheted a hízásra hajlamosító gént a szervezetedben.

 
A másik tényező, mely fontos a fogyókúra kiválasztásánál, az a gén, mely meghatározza a szénhidrát és a zsír elraktározását a szervezetedben. Ezek a génvariációk a meghatározók diétádra nézve, érdemes tehát róluk többet megtudnod.
 
Ha szeretnél többet megtudni génjeidről, és olyan helyet keresel, ahol utóbbiak feltérképezése által segítenek a megfelelő fogyókúra kiválasztásában is, a további információkért kattints ide!

A három alapvető genetikai csoport

A szénhidrát-raktározók

A megvizsgált személyek körülbelül 40%-a tartozott abba a csoportba, akiknek a szénhidráttal gyűlt meg a bajuk. Ha ez rád is érvényes, akkor a bélcsatornád a tápanyagok közül egy génvariáció miatt a kenyérfélék, cukrok és egyéb szénhidráttartalmú ételek nagyobb részét felszívja, és a szükségesnél többet raktároz el belőlük. Ha viszonylag nagymértékben fogyasztasz szénhidrátban gazdag ételeket, viszont úgy általában nem eszel kimondottan sokat, és mégis van rajtad pár plusz kiló, akkor könnyen lehet, hogy a probléma valóban a génállományodba van kódolva.

Ebben az esetben egyértelműen a szénhidrátszegény étrend a megoldás, azonban nem kell megijedned, sok mindent így is bátran fogyaszthatsz. Ha a péksüteményről nem szeretnél lemondani, mindenképp teljes kiőrlésűt válassz, mert abból a sok rost miatt kevesebb szénhidrátot vesz fel a szervezeted.

A barnarizs is megfelelő választás lehet, főként szárnyasokkal, hüvelyes zöldségekkel kiegészítve. A nassolásra is van megoldás, a finom, olajos magvak és a friss, lédús gyümölcsök nemcsak ízletesek, hanem egészségesek is.

15 egészséges diéta a tartós fogyásért

Nézegess képeket!

Elolvasom

A zsírraktározók

A másik nagyobb csoportba azok a nők tartoztak, akiknek a bélrendszerében a zsír szívódott fel leginkább. Ha ebbe a csoportba tartozol, és jó formában szeretnél lenni, távolról el kell kerülnöd a sült krumplit és a más zsíros falatokkal csábító gyorséttermeket.

Ha szereted a kenyérféléket, akkor szerencsés vagy, mert az előző csoportnál jóval többet fogyaszthatsz belőlük, mivel kevés zsír található bennük. A húsok közül a pulyka- és csirkemellfilé, valamint a sovány halak, például a tonhal fogyasztása ajánlott, melyek zöldségköretekkel, esetleg tésztával igazán csábítóak. Ha szereted a tejtermékeket, azokról sem kell feltétlenül lemondanod, a lényeg, hogy mindenképpen az alacsony zsírtartalmúakat válaszd. A gyümölcsöket pedig te is korlátlan mennyiségben fogyaszthatod.

Akiknél mindkét génvariáció megtalálható

A megvizsgáltak szerencsétlen 16%-a mindkét génvariánst magában hordozta, ami azt jelenti, hogy ők mind a szénhidrátot, mind a zsírt elraktározzák nagyobb mennyiségben a szervezetükben.

Ha te is ide tartozol, sokkal jobban kell figyelned arra, hogy mit eszel, és minden, ami az előző két csoportra igaz volt, esetedben is probléma. Ez persze nem jelenti azt, hogy aszkéta életmódot kell folytatnod ahhoz, hogy jó formában légy, az egészséges étrendre azonban ügyelned kell.

Ne fogyassz szénhidrátdús élelmiszereket és olajos magvakat, a zsírok és szénhidrátok fedezésére válaszd a teljes kiőrlésű gabonából készült péksüteményeket, a zöldségeket és gyümölcsöket, valamint a telítetlen zsírsavakat tartalmazó, hidegen sajtolt növényi olajokat.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Étrend az egészséges génekért

Bár hasznos lehet feltérképezni génjeidet, általános egészségükért egy antioxidánsokban gazdag, kiegyensúlyozott étrenddel is sokat tehetsz, mely amellett, hogy segít a fogyásban, a génjeidet károsító szabadgyökökkel is szembeszáll. Így megelőzheted a komolyabb betegségeket, és jóval ellenállóbbá válik majd szervezeted. Ha követni akarod ezt a fajta táplálkozást, a következő irányelveket tartsd szem előtt.
  • Első nap: tarts egynapos léböjtöt a diéta megkezdése előtt. A zellerleves javasolt erőteljes tisztító hatása miatt, ha lehet, ezt válaszd.
  • 2-21. nap: ebben az időszakban legfeljebb napi 1600 kalóriát vigyél be szervezetedbe, és étrendedet változatosan állítsd össze, zöldségekből, gyümölcsökből, teljes kiőrlésű gabonából, sovány húsokból, növényi olajokból. A zöldségek és gyümölcsök legyenek minél színesebbek, így biztosíthatod az értékes antioxidánsokat.
  • 22-35. nap: ebben az időszakban növelheted a bevitt mennyiséget, itt már napi 1800 kalória is megengedett. Ekkor készül fel szervezeted a normál mennyiségű étel befogadására.
  • 36. naptól: innentől kezdve visszaállhatsz a körülbelül 2000 kalóriás étrendre, azonban oda kell figyelned az egészséges táplálkozásra génjeid miatt. Ha szükségesnek látod, később visszatérhetsz az előbbi fázisokhoz. Ebben a szakaszban már napi egy pohár bor és egy kocka csokoládé napi elfogyasztása is javasolt.

OLVASD EL EZT IS!

epres
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Emésztésjavító, zsírapasztó diéta

no has ezdes
  • villámdiéták
  • villámdiéta mintaétrend

Tüntesd el az úszógumit 2 hét alatt!

sparga
  • diéta a tartós fogyásért
  • mintaétrend a tartós fogyásért

5 kiló mínusz éhezés nélkül - Tartható, zsírbontó diéta

Ezt is szeretjük