Pajzsmirigybetegség esetén az orvosi, gyógyszeres, hormonpótló kezelés mellett az életmódváltás is rendkívül fontos. A megfelelő diéta mellett a testmozgással is sokat tehet az érintett a panaszok csökkentéséért.
A mozgás segít a testsúly csökkentésében, mely különösen pajzsmirigy-alulműködés esetén jelenthet problémát. A sport továbbá részt vehet az energia fokozásában és a stressz kezelésében is, mely fokozza a szerv problémáit.
Mozgás pajzsmirigybetegséggel
A testmozgásnak nem kell kiemelten intenzívnek lennie, ám jó, ha kíméletesen, de alaposan átmozgat, erősít, növeli a rugalmasságot, és a felgyűlt feszültséget is csökkenti.
Noha az edzés számos jótékony hatással van a testre, diagnosztizált betegség esetén mindenképpen egyeztess az orvosoddal mind a javasolt diétáról, mind a mozgásról.

Az állóképességi, aerob sportok ellátják a testet oxigénnel, erősítenek. Ha a futás egyelőre nem megy, a gyors gyaloglás is tökéletes.
Fotó: Steve Debenport / Getty Images Hungary

A Pilates segít az izomépítésben és az egyensúly megtalálásában, így a stressz leküzdésében is.
Fotó: Roy Mehta / Getty Images Hungary

Az ízületeket kíméli a vízben végzett mozgás, ezért a vízi aerobik sokaknak ajánlott zsírégető, erősítő mozgásforma.
Fotó: Ridofranz / Getty Images Hungary

Az úszást joggal tartják a legegészségesebb sportok egyikének, kíméletesen mozgat át, nyújtja az izmokat, oldja a feszültséget, és remek zsírégető, így pajzsmirigy-alulműködés esetén segít az ideális testsúly elérésében.
Fotó: Martin Barraud / Getty Images Hungary

A jóga megnyújt, rugalmasabbá tesz, energiával tölt fel, segít a helyes légzéstechnika elsajátításában, valamint a stresszkezelésben is.
Több jógapóz kimondottan hatékonyan stimulálja a nyaki területet.
Fotó: fizkes / Getty Images Hungary

A légzéstechnikák és a meditáció gyakorlására alkalmas mozgásforma a tai-chi is, mely ráadásul erősít, és a hangulatingadozáson is segít felülkerekedni.
Fotó: humonia / Getty Images Hungary

Az ellipszis tréner segítségével az ízületek kímélése mellett erősíthető meg a test, építhetők az izmok, és a megfelelő egészségügyi diéta mellett a fogyásnak is új lendületet ad.
Fotó: damircudic / Getty Images Hungary

A pajzsmirigy rendellenes működése növeli a csontritkulás kockázatát, és lassítja a gyógyulási folyamatot csonttörés esetén. A
vitaminpótlás mellett a fizioterapeuta által előírt gerinctorna-gyakorlatok is sokat segítenek az erősítésben.
Fotó: PeopleImages / Getty Images Hungary

A kerékpározás nemcsak jó szórakozás, de javítja az állóképességet, védi az erek és a szív állapotát, mégis kíméli az ízületeket, így sík terepen kezdőknek is nagyon ajánlott.
Fotó: Soren Svendsen / Getty Images Hungary

A hegyi túrák sosem válnak unalmassá, mégis észrevétlenül növelik az erőnlétet, az izomerőt, és csökkentik a pajzsmirigybetegségek kockázataként számon tartott depresszió kockázatát. Az erdőnek
számos jótékony hatása van a szervezetre.
Fotó: Jordan Siemens / Getty Images Hungary
(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)