3 fontos vitamin, amire fokozottan szükséged van a menstruáció alatt
Különösen ügyelned kell a megfelelő vitaminbevitelre a menstruációs vérzés idején.
Ahhoz, hogy egészséges testben élhess, mindig oda kell figyelned a megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitelre. Nőként a menstruáció miatt ez különösen lényeges, és vannak olyan vitaminok, ásványi anyagok, amelyek főként a menzesz körüli időszakban fontosak.
Nemcsak a közérzeted lesz jobb és a hormonháztartásod kiegyensúlyozottabb, de a menstruációs görcsök és maga a vérzés is enyhülnek, ha nem szenvedsz hiányt a fentiekben. Íme, a legfontosabb ásványi anyagok és vitaminok a menstruáció alatt.
Görcsök, rossz közérzet ellen
A legtöbb nőt a kellemetlen közérzet, a rossz hangulat és a fájdalmas görcsök zavarják a legjobban a menstruációban. A görcsök kialakulásának egyik legfőbb okozója a prosztaglandin hormon, ugyanis ez idézi elő a fájdalmas méhösszehúzódásokat.
Az E-vitamin fontos szerepet játszik a prosztaglandinszint szabályozásában, így a vitamin pótlása enyhítheti az alhasi görcsöket. Ezen kívül a feszülő, nyilalló mellfájdalmat is csökkenti. Természetes úton leginkább csonthéjasokkal és teljes kiőrlésű gabonafélékkel juttathatod a szervezetedbe.
Rossz közérzetet, hangulatingadozást, idegességet okozhat az ilyenkor csökkenő kalciumszint, amit tejtermékekkel, magvakkal pótolhatsz. Körülbelül 1000 mg az ajánlott napi mennyiség. A könnyebb felszívódásért kombinálhatod D-vitaminnal is.
A vérzés szabályozására
Ha minden hónapban megnehezíti az életedet a túl erős, esetleg rendszertelen vérzés, B6-vitaminnal javíthatsz a helyzeten. Ügyelj rá, hogy 50 és 100 mg közötti adagot vigyél be a szervezetedbe - ezen mennyiség fölött ugyanis már nem hasznos, hanem káros. A legjobb természetes B6-vitamin-forrás a hal, a banán, a mogyoró és a máj - utóbbi a vashiányra is megoldást jelenthet.
Fejfájással, migrénnel kísért menstruáció esetén a B6-vitamint kombináld magnéziummal, amely a feszült, ingerlékeny kedélyállapoton is javít. Gabonafélékkel, tejtermékekkel és barna rizzsel természetes módon viheted be a szervezetbe. Az ajánlott napi mennyiség 200 mg.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Pattanások ellen
Sok nő küzd a pattanásokkal, mitesszerekkel minden egyes hónapban, a menstruációt megelőző napoktól kezdve egészen a vérzés abbamaradásáig. Ahhoz, hogy javíts a helyzeten, ügyelned kell a cink pótlására, amely az akné kialakulásáért felelős hormonokat szabályozza.
A cink természetes formában a zöld leveles zöldségekben, a hagymában és a káposztában megtalálható, az ajánlott napi mennyiség fiatal nők esetében 10-12 mg.
OLVASD EL EZT IS!
- menstruáció
- tampon
4 tény a tamponról, amit neked is tudnod kell
- menstruáció
- test és lélek
Ezért rendszertelen a menstruációd: 3 gond, ami a háttérben állhat
- szex
- nemi betegség