Nem elég meleg a lakás, pedig fűtesz? Itt kell keresned a hibát!
Ha nem figyelsz, könnyen pénzkidobássá válhat a fűtésszámlára kiadott összeg.
- Ez a trend tartja most lázban a hírességeket: a Barbiecore nem spórol a rózsaszínnel, de a nőies sikket sem mellőzi »
- Szuper könnyű hidratálók: pótolják az elvesztett nedvességet, és ragyogóvá teszik a bőrt – Árakkal, lelőhelyekkel »
- A Stranger Things 20 éves színésznőjét így nem láthattad a sorozatban: Sadie Sink dögös, nőies ruhákra váltott »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
A kazán és a fűtéssel összefüggő egyéb berendezések éves ellenőrzése - nem beszélve a kéményéről - rendkívül fontos, melyet akkor sem szabad elhanyagolni, ha a fűtésszezon kezdetén esetleg elmaradt, a tavaszhoz közeledve pedig legszívesebben a jövő évre hagynád.
Amellett, hogy a rendszeres felülvizsgálat akár az életedet is megmentheti - hisz a meghibásodások könnyen vezethetnek például szén-monoxid-mérgezéshez -, a fűtés hatékonyságát is növelheti az éves karbantartás, ahhoz ugyanis, hogy gyakorlatilag feleslegesen fűts, de legalábbis jelentős mértékű energia vesszen kárba, már egy kisebb probléma is elég. A következőket például nagyon fontos, hogy felismerd!
Gyanús jelek!
Az ELMŰ-ÉMÁSZ energiatakarékossági honlapja, az Energiapersely.hu szerint gyakran előforduló meghibásodásnak számít például a hangos égés, melyet valószínűleg a hibás tömítés okoz, de legalább ilyen gyanús kell, hogy legyen a zúgó, kattogó keringető szivattyú, mely a szivattyú hibáját, sérülését jelzi.
Ha néhány fűtőtest hideg marad, az azt jelenti, hogy a kazán rosszul van beállítva, vagy elkoszolódott, ha pedig csak a fűtőtest teteje hideg, az a vízkörforgásban keletkezett akadályt, dugulást jelzi.
Előbbi esetekben mindenképp szakemberrel ellenőriztesd, javíttasd a berendezést, akkor is, ha az éves ellenőrzésen túl vagy, ez ugyanis nem feltétlenül jelenti, hogy ne keletkezhetne újabb probléma.
Amit saját kezűleg is megtehetsz
Előbbieken túl létezik olyan eset is, mikor saját kezűleg is orvosolhatod a problémát, ilyen például, ha vízkövesedés vagy vízcsöpögés jelentkezik a fűtőtesten, mely levegő jelenlétére utal, illetve szintén utóbbit sejteti, ha a radiátor egyes részei nem ugyanolyan mértékben melegednek fel. Ilyenkor légteleníteni kell a radiátort, melyet néhány egyszerűbb lépésben megtehetsz. Ha kíváncsi vagy a pontos menetére, kattints ide, majd kövesd képes útmutatásunkat!
OLVASD EL EZT IS!

- hőmérséklet
- spórolás