Mi Egyiptom fővárosa? 8 földrajzi kérdés, ami sokakat zavarba hoz

A világutazóknak és a földrajz szerelmeseinek biztosan könnyű lesz válaszolni.

8 kérdéses földrajz teszt
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

A mai világban már mindenre ott van a telefon, nem igazán lehet eltévedni sem, hiszen az ember csak felcsapja a Google-térképet vagy más navigációs alkalmazást, és máris ott van, ahol lenni akart. Pár évtizeddel ezelőtt ez még közel sem így nézett ki, és sokkal nagyobb szükség volt a földrajzi és tájékozódási tudásra. 

Azonban ez a tudás ma sem haszontalan, annak ellenére, hogy van okostelefon. A térerő bármikor elmehet, a készülék lemerülhet, vagy elveszíthetjük útközben. Ilyenkor marad a józan paraszti ész és a hagyományos eligazodás. Nagyon is hasznos manapság is képben lenni földrajzból. 
 

8 kérdéses földrajzteszt

Nemcsak hogy illik tudni, de hasznos is, ha az ember tudja, hogy melyik ország hol található a térképen, és az sem árt, ha a hazai tájat is ismeri, legalább annyira, hogy el tudjon navigálni, ha arra van szükség. Minél inkább megismerkedünk a világ földrajzával, annál világosabbak lesznek a kulturális és történelmi összefüggések, illetve a Föld klímájának működése is. Töltsd ki ezt a kvízt, hogy leteszteld, te mennyire boldogulsz könnyen a földrajzi kérdésekkel! 
 

Mi Egyiptom fővárosa? 8 földrajzi kérdés, ami sokakat zavarba hoz
Indulhat a kvíz 8 kérdéses játék
1. kérdés
Mi Egyiptom fővárosa?
Luxor
Kairó
Bengaluru
2. kérdés
Melyik a Föld legnagyobb területű és népességű kontinense?
India
Afrika
Ázsia
3. kérdés
Melyik kontinens része Argentína?
Európa
Dél-Amerika
Ausztrália
4. kérdés
Mi Bulgária fővárosa?
Szófia
Tirana
Dobrics
5. kérdés
Melyik óceán a legnagyobb kiterjedésű a Földön?
Csendes-óceán
Indiai-óceán
Atlanti-óceán
6. kérdés
Melyik ország fővárosa Bern?
Hollandia
Belgium
Svájc
7. kérdés
Melyik ország nem a Balkán-félszigeten található?
Litvánia
Szerbia
Észak-Macedónia
8. kérdés
Mi Örményország fővárosa?
Honiara
Jereván
Lobamba

(Cover-fotó: Getty Images Hungary.)

Így néz ki ma a Hunyadiak székhelye, az erdélyi Vajdahunyad: csak 2 és fél óra a magyar határtól

A hatalmas fahídon átkelve a történelem egy kimerevített pillanatába léphetnek be a látogatók.

Elolvasom

10 lebilincselő utazás a bakancslistán túl

Soós Gergely: Nemnormális útjaim

Az exkluzív kivitelű, gazdagon illusztrált, prémium minőségű fotókkal teli kötetben olyan különleges helyeken járunk, amelyek már önmagukban is kizökkentenek a megszokottból. 
Kíváncsi vagy a világra? Most 10% kedvezménnyel felfedezheted! Keresd az Inda Press webáruházában!

Promóció

Ezt is szeretjük