Fűtés nélkül is melegebb lehet a lakás: ezt a módszert mindenképp próbáld ki!
Ügyes trükkök és módszerek, hogy melegebbnek érezd otthonod.
- Mit kell tenni, ha már kopik az önbarnító? – 6 praktika, amivel megszabadulhatsz az utolsó barna foltoktól »
- Kényelmes, nőies fürdőruhák nagy mellekre, 9 ezer forint alatt: jó tartást adnak és szépen formálják az alakot »
- 3 könnyed, ultranőies szett Katalin hercegné gardróbjából: egyszerű darabokból te is megvalósíthatod ezeket az összeállításokat »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Lecseréltek két zsűritagot is a Dancing with the Starsban: mutatjuk az új ítészeket
- Az éhezés jelképe lett a magyar kisfiú világhírű fotója - Varga Laci szomorú története
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
A fűtés intenzitásán túl több tényező is befolyásolja, mennyire érzed melegnek otthonodat, a szigetelés például kiemelkedő fontosságú, hiszen, ha a hő jelentős része kiszökik a lakásból, hiába fogyasztasz el jelentős mennyiségű energiát a termelésére.
A jobb szigetelést, ha egyelőre csak rövid távú megoldásokban van lehetőséged gondolkodni, egyszerű és pénztárcakímélő módszerekkel is elősegítheted, melyekkel, főként, ha együttesen alkalmazod őket, a fűtésszámla jelentős hányadát megtakaríthatod.
A szigetelőcsíktól a hővisszaverő fóliáig
Azt, hogy a lakásból kiszökjön a meleg, több módon is megakadályozhatod, sokat segít például, ha hőszigetelő fóliát ragasztasz az ablakra - itt megmutatjuk, hogyan csináld -, de spórolhatsz szigetelőcsík felragasztásával - így csináld - vagy a hasonló funkciót betöltő huzatfogó párnák alkalmazásával is - mutatunk néhány bájos verziót.
Szintén hatékony megoldást jelent a hővisszaverő fólia, mely a radiátor mögé ragasztva segít visszaverni a hőt a szoba felé, megakadályozva, hogy az utcát fűtsd. Ha kíváncsi vagy, hogyan teheted fel egyszerűen, kattints ide!
Szőnyegek, függönyök
Mindemellett a különféle lakástextilek is segíthetnek a spórolásban, a padló szigeteléséhez például hasznát veheted egy vastagabb szőnyegnek - ha vannak szőnyegeid, és nyáron nem is teríted le őket, télen mindenképp tedd meg -, csakúgy, mint ahogy az ablak tekintetében egy sűrű szövésű sötétítőfüggönynek.
Fontos azonban, hogy a függönyt sohase lógasd a radiátor elé, illetve fölé úgy, hogy a meleg ne a szoba felé áramoljon, hanem a függöny alá. Ha kell, fogasd hátrébb kissé a függönyt, például egy dekoratív szalag segítségével, melynek végeit kétoldalt a falhoz rögzíted.
Egy módszer, amit még próbálj ki!
Attól is javulhat a hőérzeted, ha falvédőt használsz - nem véletlenül számít az egyik leginkább hagyományos módszernek -, a falak felruházása mellett azonban a bútorokét és érdemes kipróbálnod: használj vastagabb plédeket, ágytakarót, és terítsd le velük a foteleket vagy épp a kanapét, így a bútorok lehűlésének mértékét is csökkentheted, nem beszélve arról, hogy számodra is kellemesebb lesz a puha, meleg anyagra dőlni.
OLVASD EL EZT IS!

- áram
- villanyszámla
Hihetetlen, de ez eszi meg a legtöbb áramot a lakásban

- cigaretta
- rákkeltő