Amit az igazán sikeres emberek másképp kezelnek, mint a legtöbben - Ezért állják meg a helyüket jobban az életben

A milliárdos Melinda French Gates elárulta, mit kellene másképp csinálni a sikerhez és a gazdagsághoz.

Amit a sikeres emberek másképp kezelnek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Melinda French Gates Bill Gates exfelesége, a Bill and Melinda Gates alapítvány alapítója és társelnöke. A Microsoftnál dolgozott, és részt vett a Microsoft Bob, Microsoft Encarta és Expedia létrehozásában. Sikeres nőként, szakemberként és milliárdosként rengeteg tapasztalata van abban, hogyan léphet valaki feljebb a ranglétrán, és hogyan érheti el céljait.

Azt vallja, hogy az egyetlen állandó dolog az életben nem más, mint a változás, és ezekhez mindenkinek tudnia kell alkalmazkodnia, ezekben mindenkinek tudnia kell eligazodnia, helytállnia, ha győzelemre vágyik. Melinda Gates szerint a sikeres emberek másképp kezelik a változásokat, és adott is néhány tanácsot, hogy hogyan érdemes navigálni az ilyen bizonytalan, nehéz helyzetekben. A CNBC oldala gyűjtötte össze ezeket.

A sikeres emberek 3 fontos trükkje

Nyitottak, és nyílt szívvel fogadják a változást

A szakértő szerint nyitottan kell fogadni minden változást attól függetlenül, hogy azok izgalmasak, frusztrálóak vagy akár tragikusak. Elárulta, az ilyen átmenetek során az ember kilép az ismerős környezetéből egy nagy, tágas, nyitott térbe, ahol minden új.

Ilyenkor két dolgot tehet: vagy lehajtott fejjel erősen koncentrálhat arra, hogy megtalálja a legrövidebb utat az egyik ismerős dologtól a másikig, vagy megleli a bátorságot, és elidőzik ebben a térben, hogy megtudja, mit üzen, mivel kecsegtet neki.

A legtöbben az első opciót választják, sőt bevallotta, korábban ő is ezt tette. Volt egy listája a céljairól, amiket el akart érni, és sorra, egyenesen végigrohant mindegyiken. De ahogy idősebb lett, megtanulta, milyen fontos és értékes lehet a változás.

Ha küzdesz az ezekhez való alkalmazkodással, próbáld meg újrafogalmazni a gondolkodásmódodat - mondta Kevin Antshel klinikai pszichológus a CNBC Make Itnek. Ahelyett, hogy azt mondanád: „annyira ijesztő új munkát kezdeni”, mondd magadnak: „alig várom, hogy tanuljak és fejlődjek ebben az új szerepkörben”.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Meg kell találni a “kis hullámodat”

Melinda French Gates elmesélte a spiritualitás szerzőjének, Ram Dassnak egy novelláját. Valamikor két hullám volt az óceánban, egy nagy és egy kicsi. A parton csapódó többi hullámot észrevéve a nagy hullám aggódni kezdett, figyelmeztetve a kisebbet, hogy közeleg a vég.

A kis hullám megnyugtatta a nagyot, mondván: „Nincs véged... Te nem csak egy hullám vagy. Te víz vagy." A történet visszhangra talált a szakembernél is: gyakran nem tudta, hogyan győzze le a csatáit, de volt mellette egy szerette, aki bátorította. 

- Karrierem kezdetén ez a személy egy Charlotte nevű kolléga volt. Attól kezdve, hogy a Microsofthoz kerültem, nagyon szerettem a munkánkat, de ahogy telt az idő, rájöttem, hogy nem szeretem a kultúrát - mondta, majd hozzátette, pont mint a nagy hullám, ő is úgy gondolta, hogy a dolgok itt véget érnek számára. De Charlotte segített, hogy másképp lásson mindent, ugyanis ő akkor már rájött, hogyan tud eligazodni az ottani kultúrában anélkül, hogy elveszítené saját identitását.

Mindenkinek azt tanácsolja, hogy ápolja a kapcsolatait, keressen valakit, aki megbízható, hozzáértő, és az ő “kis hullámává” válhat. De az szintén fontos, hogy te is vegyél részt mások bátorításában.

Építsd ki a bizalmi hálódat!

French Gates utolsó tanácsa a néhai Charlie Mungertől származott, aki sok éven át a Berkshire Hathaway alelnökeként szolgált. Azt mondta, hogy a civilizáció legmagasabb formája a megérdemelt bizalom zökkenőmentes hálója. A teljesen megbízható emberek, helyesen, tökéletesen megbíznak egymásban is. 

A társadalomban nem mindig úgy vagyunk beállítva, hogy felelősséget érezzünk a mellettünk álló személyért vagy azért, aki megosztó, esetleg a másik oldalon áll egy vitában. De Melinda French Gates hozzátette: szükségünk van egymásra. Nem számít, hogy ki vagy, lesznek olyan pillanatok az utazásod, az életed során, amikor téged kell segíteni, de olyanok is, amikor valaki másnak szüksége lesz rád. 

Ő arra buzdította a Stanford Egyetem friss diplomásait, hogy alakítsanak ki erős és kölcsönös kötelékeket más emberekkel még akkor is, ha nem értenek egyet kisebb vagy nagyobb kérdésekben. Úgy véli, egy sérült, összetört világban élünk, ahol a közösség képes újjáépíteni és teljessé tenni a dolgokat. 

Közel 200 milliomost kérdeztek meg: egyvalamit mindenki kiemelt, miért lett sikeres

Egy szakértő öt éven keresztül vizsgálta azokat a milliomosokat, akik saját erőből gazdagodtak meg. Fontos egyezést talált köztük.

Elolvasom

(Cover-kép: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük